Víte co je Babí hop?

Doplňuji:
Chtěl jsem též vědět, jesli se tato zábava pořádala i jinde a nebo to bylo jen v Krkonoších.

Nejlepší odpověď
marci1

Babí hop je vesnická taneční zábava, do půlnoci dámská volenka ( babí hop ), po půlnoci pánská volenka ( hop na báby ). 🙂
http://www.pa­laugari.cz/fo­togalerie/roky/2008/01-babihop/index.html

Další odpovědi
Drap

Před chvílí jsi to tady psal. Že se jedná o vesnickou taneční zábavu pořádanou ženami. Je to zřejmě místní, rádoby vtipné , pojmenování.

anonym

Protože mě bylo adminem sděleno, že otázka byla položena špatně, musel jsem tzo přeformulovat.
Kde jsem dříve bydlel, byl kulturní dům a v něm se pořádaly zábavy a plesy.Na všech těchto zábavách byli pořadatelé muži, muži roznášeli pití ke stolům,muži byli u panáků, zkrátka vše co obnášela zábava obstarávali muži, ženy byly akorát v kuchyni.
A Když byl Babí hop, tak to pořádaly ženy a zkrátka to, co na jiných zábavách dělali muži, tak na této zábavě dělaly ženy (muži i vařili v kuchyni).
Ženy byly ti, kdo chodily pro pány tancovat, akorát 2× za večer byla vyhlášená pánská volenka.
Velice rádi jsme na tuto akci chodívali a býval vyprodaný celý sál.
Akorát jsme si dělali legraci, že do půlnoci to je BABÍ HOP a po půlnoci HOP NA BÁBY.

anonym

pro marci1
Správně jsi to našla, pocházím z tohoto kraje a v našem kraji se to dělalo v několika vesnicích.