Stříbrný

Víte co je Babí hop?

Doplňuji:
Chtěl jsem též vědět, jesli se tato zábava pořádala i jinde a nebo to bylo jen v Krkonoších.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Babí hop je vesnická taneční zábava, do půlnoci dámská volenka ( babí hop ), po půlnoci pánská volenka ( hop na báby ). :-)
http://www.palaugari.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Před chvílí jsi to tady psal. Že se jedná o vesnickou taneční zábavu pořádanou ženami. Je to zřejmě místní, rádoby vtipné , pojmenování.

Diskuze k otázce

Stříbrný

lahny

Protože mě bylo adminem sděleno, že otázka byla položena špatně, musel jsem tzo přeformulovat.
Kde jsem dříve bydlel, byl kulturní dům a v něm se pořádaly zábavy a plesy.Na všech těchto zábavách byli pořadatelé muži, muži roznášeli pití ke stolům,muži byli u panáků, zkrátka vše co obnášela zábava obstarávali muži, ženy byly akorát v kuchyni.
A Když byl Babí hop, tak to pořádaly ženy a zkrátka to, co na jiných zábavách dělali muži, tak na této zábavě dělaly ženy (muži i vařili v kuchyni).
Ženy byly ti, kdo chodily pro pány tancovat, akorát 2x za večer byla vyhlášená pánská volenka.
Velice rádi jsme na tuto akci chodívali a býval vyprodaný celý sál.
Akorát jsme si dělali legraci, že do půlnoci to je BABÍ HOP a po půlnoci HOP NA BÁBY.

Stříbrný

lahny

pro marci1
Správně jsi to našla, pocházím z tohoto kraje a v našem kraji se to dělalo v několika vesnicích.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3363
Zlatý Drap 1797
Zlatý led 1452
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.