Avatar uživatele
anonym

Víte co je Babí hop?

Doplňuji:
Chtěl jsem též vědět, jesli se tato zábava pořádala i jinde a nebo to bylo jen v Krkonoších.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, marci1 před 3752 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Babí hop je vesnická taneční zábava, do půlnoci dámská volenka ( babí hop ), po půlnoci pánská volenka ( hop na báby ). 🙂
http://www.pa­laugari.cz/fo­togalerie/roky/2008/01-babihop/index.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Před chvílí jsi to tady psal. Že se jedná o vesnickou taneční zábavu pořádanou ženami. Je to zřejmě místní, rádoby vtipné , pojmenování.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Protože mě bylo adminem sděleno, že otázka byla položena špatně, musel jsem tzo přeformulovat.
Kde jsem dříve bydlel, byl kulturní dům a v něm se pořádaly zábavy a plesy.Na všech těchto zábavách byli pořadatelé muži, muži roznášeli pití ke stolům,muži byli u panáků, zkrátka vše co obnášela zábava obstarávali muži, ženy byly akorát v kuchyni.
A Když byl Babí hop, tak to pořádaly ženy a zkrátka to, co na jiných zábavách dělali muži, tak na této zábavě dělaly ženy (muži i vařili v kuchyni).
Ženy byly ti, kdo chodily pro pány tancovat, akorát 2× za večer byla vyhlášená pánská volenka.
Velice rádi jsme na tuto akci chodívali a býval vyprodaný celý sál.
Akorát jsme si dělali legraci, že do půlnoci to je BABÍ HOP a po půlnoci HOP NA BÁBY.

před 3752 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

pro marci1
Správně jsi to našla, pocházím z tohoto kraje a v našem kraji se to dělalo v několika vesnicích.

před 3752 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek