Mc Merkurion

Víte, čím to všechno před sto lety začalo?

… děkuji všem za odpovědi, uzavírám otázku nominací „ten který je“, jeho odpověď se mi líbila nejvíce …

Nejlepší odpověď
ten který je

Pro Lenina byla inspirací Velká francouzská revoluce,která byla neméně tak krutá.

Další odpovědi
marci1

Říjnovou revolucí, která proběhla v listopadu a měla vlastně za následek milióny mrtvých lidí a nejen v Rusku. ☹

led

Narodila sa Indira Gandhí
Ruský car Nikolaj II. abdikoval, vládu prevzala Dočasná vláda
USA vyhlásili Nemecku vojnu
Vo svete zosilňuje národnooslobod­zovacie hnutie, vzniká Juhoslávia a množstvo nezávislých štátov v Ázii a na Americkom kontinente
Lenin vyhlasuje prevzatie moci Bolševikmi – VOSR

a kto nevie, opýta sa, vyhľadá si… https://www.on­thisday.com/his­tory/date/1917

ivzez

Říká se, že výstřelem z Aurory, ale co je na tom pravdy…

(Kepler je o několik set let starší nebo o několik desítek let mladší.
Podle toho, kterého máte na mysli.)

Kryšpín

Němci za pomocí Švýcarů s dostatkem financí dopravili Uljanovce do Ruska k provedení revoluce a svržení Cara, což se povedlo. Později Lenin jmenoval soudruha Josífa Džugašviliho do vedení Sovětského svazu a začala krvavá čístka.
Ale i když Němci mají podíl na první i druhé světové válce nýní jsou již mirumilovní a nejlepší kamarádí Česka.

dubraro

Ve škole jsem se učil, že výstřelem z Aurory 🙂

sesednizkola

Narodil se Kepler

Emefej

Kryšpím > fakt si myslíš, že cara svrhnul Uljanov? Car abdikoval v březnu 1917 a Uljanov s tím neměl nic společného. On v té době strádal ve Švýcarsku.

xxx3

ono už to začalo tím, že císař Vilém finančně podpořil nejen návrat Lenina do Ruska, ale sponzoroval i hnutí okolo něj s cílem dosáhnout stažení Ruska z války.

Kepler

sesednizkola: to, ne. Gratulace ke 446. narozeninám přijímám až těsně po Vánocích.