Jikra

Víte čemu se říká blembák?

Doplňuji:
Tak sem hledal a tady to nějakej šprýmař vysvětluje.
Blembák. Co je to blembák? Pro ty, co neznají toto slovo – jedná se o vojenskou přilbu. Proč takový název? Zkusili jsme si ji nasadit a pak nechali někoho do ní udeřit dlaní? Hlava udělá „BLEMB!“
No není rozkošnej.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Jasně, blembák je piklhaubna 🙂

Další odpovědi
Drap

Co jsme byli na vojmě, tak to víme všichni – helma
Netuším ale, z čeho ten název pochází

hanulka11

vojenská přilba

fcoop

Blembak – havířská přilba, název vznikl patrně z toho, že helma se na hlavě havíře soustavně posouvala, „blembala".(Net)

Pak se to „aplikovalo“ na všechny helmy.

jendahun

Jasně,přilba.Vý­konný praporčík vyhodil před sklad před slavnostním nástupem haldu přileb.Těm co byli méně rychlí a pohotoví zůstaly jen ty velké přilby,které se už nedaly dotáhnout.Když nám zaveleli „tvrdý krok a pozor“,pravidelně mi přilba spadla přes oči.Na hlavě „blembala“.

terry

helma, ale říkají jí tak i vodáci :)
holt, bez blembáku na divokou vodu nelez :)