Void

Viděli jste Zelenou míli? Děsí vás ten film?

Zrovna jsem znovu dokoukal Zelenou míli a ještě teď mi buší srdce z některých scén. Zamýšleli jste se někdy nad tím, jaké to asi je, skončit na křesle? :O

Nejlepší odpověď
Edison

O tom ale ten film není. Ten je přeci o něčem naprosto jiném… Takže vůbec mě neděsí… Takže se zamysli ještě jednou… nebo klidně i několikrát. Až ho pochopíš, přestane Tě to děsit. El. křeslo v tom filmu tím spíš.

Další odpovědi
Kepler

Neviděl. Mně žádný film neděsí, asi jsem už dost okoralý dědek. Mně spíš děsí, co vidím v reálu kolem. Ale pamatruju se, že můj předpubertální syn po zhlédntí Vetřelce v kině byl docela dost mimo.

ivzez

Viděla a neděsí.
Jak už napsal Edison, ten fim je o něčem jiném.

Honzik.ab

Mně už buší srdce jenom když si přečtu základní informace k tomu:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Elektrické_křes­lo

Nad koncem na křesle jsem nikdy nepřemejšlel, ale říká se, že smrt není ve skutečnosti trest a pro některý vrahy to může bejt vysvobození. Ale i tak musí být konec na křesle dost ponižující i stresující. Vem si, že ti ostříhaj všechny vlasy a pak jseš v těch nejchudších hadrech předvedenej před publikum čekající na tvojí smrt, dokonce ani nic nemáš na nohou. Pak už tě jenom pevně přikurtujou, zakrejou oči a konec…

aliendrone

Jo. Ne. :D :D :D

quentos

Viděl a neděsí (a že jsem hodně citlivý). Jak už bylo řečeno, film je o něčem jiném, nejde o ústřední motiv.

klimes.ka

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Elektrické_křes­lo

„Odsouzenec se pak obléká do šatů, které jsou předepsány každou věznicí individuálně. Obykle se jedná o jednobarevnou uniformu (barvu uniformy si určuje každá věznice sama). Vězeň je většinou bosý.“

Ta metafora pyžama je tu zjevná. Připravit na kutě a spát! :D

Alesh

Viděl jsem většinu filmů z první dvacítky nejlepších filmů dle ČSFD a musím říct, že všechny byly super až na jednu výjimku a tou je právě Zelená míle.
Jinak na IMDb.com je tento film až 30. (https://www.im­db.com/chart/top), osobně bych ho dal ještě mnohem, mnohem níž.

Zdroj: https://www.csfd­.cz/zebricky/nej­lepsi-filmy/

Arne1

Zelenou míli asi neznám.
Ale takový jemný děs z domyslení děje jsem měl ze scifi seriálu Earth 2

Kryšpín

Na Americké pohádky nekoukám, je to jen pro fandy USA

ivzez

@Kryšpín:
Představte si, že v USA dokáží natočit i kvalitní filmy.
Zelená míle k nim patří.