Avatar uživatele
zvonisek

Věříte, že smrtí to nekončí?

Vždyť lidská duše ( chcete-li vědomí, obal, či energie) nemůže přeci jen tak zaniknout. Dokonce i z vědeckého hlediska energie tělesa nelze zničit, lze přeměnit, ale ne zničit. Je jen otázkou, zda může opustit tento svět, či nikoli.

Otázku jste upravila. Doplnila jste „Nemůže to končit, jen zatím není způsob, jak to zjistit“

To se nedělá, když jste získala odpovědi na původní otázku.

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zjentek před 1668 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Pokud věříte v esoteriku, případně buddhismus, tak se můžete objevit znova, ale už to nebudete vy., vaše duše může být v jiném těle

Projděte si články o transformaci. Např. Transformace a její příznaky.

https://cesta­relaxace.cz/tran­sformace-vedomi/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Marta88

Já myslím, že něco bejt musí a přesně moje slova.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Neni o tom žádný důkaz a tebou uvedené vědecké zdůvodnění je nadmíru pochybné.
Nevěřím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vojta24

vaše slova: „Vždyť lidská duše ( chcete-li vědomí, obal, či energie) nemůže přeci jen tak zaniknout“

Jak jste na to přišel ? proč si myslíte že zaniknout nemůže, třeba zaniknout může a velmi snadno. Třeba právě proto že to není žádná energie nezávislána těle ale elektrické impulzy které probíhají v mozku a ten pokud přestane existivat tak už elektrické impulzy neprobíhají a to čemu říkáte duše, vědomí prostě zaníká.

Je to jako s elektrickým proudem, když přestřinete drát, žárovka nesvítí a duše není .. v tomto případě je ten drát dokonce fatálně zpopelněn a už neexistuje žádná šance jak ho kdy dát znovu dohromady.

---- samozřejmě že život jako takový smrtí jednotlivce nekončí, možná jste se ptal spíš na to. Ale duše toho jednoho konkrétního člověka s rozkladem mozku prostě přestane existovat. Nikam se neteleportuje, nic ji nezachraňuje, mozek zaniká a v něm zanikají i drobné elketrické impulzy které za jeho života byly vědomím jednotlivce.

Upravil/a: Vojta24

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Všechno má začátek a konec. A kde je začátek. Kde začíná život člověka, jeho existence? Až se narodí? Nebo až je počat? Nebo když ona vidí poprvé jeho? Nebo když ona si začne přát dítě a neví kdy , jaké bude a s kým ho bude mít? A smrt je konec? Ten člověk nežije, tělo se rozkládá nebo je spáleno. A to co bylo v něm už není. Kde to je? Někdo přirovnal život člověka ke hře na housle. Houslista hraje na housle, když odejde houslista, housle samy nehrají. Ale když houslista vezme nové housle, budou zase hrát.
A je to důležité vědět, co s námi bude? Můžeme spekulovat bádat. Existují knihy o smrti. Například Tibetská kniha mrtvých a jiné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Zvonísku, kde sídlí vědomí?
Co je lidská duše, lidský obal a jak vzniká lidská energie?
A kde to vše sídlí?

Až si na otázky odpovíte, budete vědět, že to smrtí končí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

No, mě by spíš zajímalo, jestli moje předchozí já se může setkat v jednom čase se mnou. Protože jestli jsem tady už kdysi byl a transformoval jsem se v někoho, kdo tu dnes žije, tak jestli se taky můžu potkat se mnou!
Duše tento svět opustit nemůže. Zůstane pěkně tady. Možná také viz. „paralelní“.

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… NE …

… k tomu vědeckému hledisko připomenu bibli: prach jsi a v prach se navrátíš …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

smrtí to končí pro jednotlivce, který zesnul. Je to smutné, ale těžko si představit že by nějak vědomě existoval dál po zpopelnění mozku a všech částí těla, to zní opravdu dost nesmyslně. Pro člověka je to konec, ale ten kupodivu žije dál ve vlastních potomcích, kterým předal kus sebe sama, kus své genetické informace, která tak pokračuje další a další generací ve vývoji.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek