dudu

Je toto tvrzení vždy pravdivé?

Člověk si vybírá smrt když volí jak bude žít.

Nejlepší odpověď
ahold

Třeba je to tvrzení myšleno jako tento výrok: Kdo s čím zachází – tím také schází.
Doplňuji:
Ale pravdivý VŽDY není.

Další odpovědi
annas

Domnívám se, že ano, pokud věříme na osud. Náš osud se naplní smrtí, dojdeme k ní všichni. Někdy jsme splnili všechno, co jsem chtěli, jindy ne.

Nic není náhoda, protože náhoda způlsobuje zmatek. Mělo to tak být, je to osudové. Setkáme se zákonitě vždy s těmi osobami ,které potřebujeme k tomu, aby se naplnil náš osud.

Třeba chceme někam cestovat vlakem, ale rozhodneme se pro auto. Stala se nehoda, takže osud rozhodl, že to tak mělo být. Nebo Titanic – ty, kteří do lodi nenastoupili, si smrt nevybrala.

Na otázku Proč? neznáme odpověď. Myslím si, že se osudu nevyhneme, nemůžeme jej obejít, ale zvolit, jak jej prožijeme až do konce našeho života.

anonym

Pokud má daný výrok být vyjádřením fatalismu, pak ano, je vždy pravdivý.
😉

arygnoc

nie.

svoje by o tom vedeli rozprávať obete nehôd.

a samozrejme obete zdravého životného štýlu (napr. nefajčiari, ktorí zomreli na rakovinu pľúc).
príkladov by sa našlo viac, toto sú iba tie najkrikľavejšie.

CassiusClay

Strach ze smrti je velice účinný nástroj jak s lidmi manipulovat a ovládat je. Když nebudete mít strach ze smrti, tak nebude možné vás tím ovládat. Lidé, kteří vás ovládají, už to od vašeho útlého dětství zapisují do vašich myslí. Už od první návštěvy školy je lidem vtloukán tento nesmysl do hlavy. To samé dělá náboženství. Straší peklem a slibuje, že něco přijde až potom. Teď ale musíš trpět a platit a teprve potom se něco změní. Všechno je to jen manipulace.

Osobně se divím, že ještě dnes existují lidé, kteří nevědí, že jsme duchové žijící v lidském těle, které nám umožňuje žít v této dimenzi. Každý z nás přišel z nějakého místa ve vesmíru. A každý sem přišel proto, aby zde prožil zkušenost mnohdy trvající celou řadu tělesných životů v různých tělech.

Ztrátou fyzického těla nic nekončí. Je to, jako když si sundáte oblek. Také tím nepřijdete o život. Oblečete si jiný a život jde dál. Takže netruchlete pro lidi, které jste měli rádi. Je to podobné, jako když odjeli na delší cestu. Přijde doba, kdy se opět shledáte. Uvědomte si, že jste nesmrtelné bytosti. Pro mnoho lidí to bývá velkým překvapením, když umřou a stále nejsou mrtví a vše funguje dál. Jen je jim divné, že je najednou nikdo nevidí a podobně. Nejsou na tom co přijde po ztrátě těla připraveni. Ale lidé kteří to prožili, už se nikdy smrti nebojí. Vědí naprosto jistě, co bude následovat.

Je mnoho vynikajících odborníků, kteří vám to mohou potvrdit.

gagaga

dudu, ja tomu nerozumim ;(

ja jen vim, ze asi skoro vsichni umreme driv, nez by jsme chteli :(

  • iv-

dudu

Kolegyně ahold to vyjádřila zcela lapidárně. Nebo ještě jinak: pokud je někdo zloděj a vrah, většinou umírá stejnou smrtí a za podobných okolností jako jeho „kamarádi“.