Bičiště

Věříte na pocit „déja vu“? Máte s tím nekdo zkušenost?

Jde o jev či pocit, že jste určitou věc už zažili,ale ve skutečnosti ji vidíte – děláte poprvé. Na okamžik prý lze i zahlédnout, co se stane v příští chvíli, či nastanou podivné shody okolností. Hezky se o tom čte,(záhadná zjevení,záhadná zmizení)ale já nic takového nazažil, ani nikdo z mého okolí.Stále pochybuji, a říkám si, zda u těch, co tyto stavy publikují, nejde o bujnou fantazií a vyvolání senzace.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Kdy má člověk z ničeho nic intenzivní pocit něčeho už dříve prožitého, viděného nebo slyšeného.Mě se to přihodilo že jsem přijel do města v NSR a tam se mě zdálo že jsem tam byl a našel i restauraci kde jsem ž měl být,ale v NSR jsem nikdy předtín nebyl.

Další odpovědi
ReHu

Několikrát.
Naposledy jsem „znovu“ zažila stejné setkání s lidmi, které jsem do té doby neznala. Prostě stejná situace a stejní lidé.
Byla jsem z toho celkem mimo.

A kdysi dávno jsem přijela na místo, které jsem už „znala“.

iceT

Už mockrát se mi stalo,že něco dělám,s někým mluvím nebo cokoli jiného a mám pocit,že to všechno jsem už někdy dávno i nedávno prožila.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dejavu-meli-jste-nekdy-pocit-ze-opakovane-zazivate-stejnou-situaci

poa.li

Občas se to stane. Okamžik vidím i v čase dopředu, ale uvědomím si to až zpětně..

hornik.

Já to strčím sem aby se nemusela otevírat nová otázka.
Jde o letadla nebo ikonu nebo ozdobu http://www.you­tube.com/watch?v=F1HE­o2E70kg a rovnou sem strčím moji danikenovskou teorii o zhuštěném čase. Co když lidé mohli vidět budoucnost jasněji v dávných dobách líp než dnes??? Rozpínání vesmíru, času. Je možné že by pro tehdejší dobu bylo snadnější dohlédnout do dálek budoucna? Menší vesmír menší čas? Ne čas měřitelný fyzickými hodinami ale ten relativní. Dnes běžným mozkem člověk vidí leda pár let dopředu, možná ve scifi uvádí časovou bránu. A dnes je vesmír trochu řidší kvůli rozpínání. Tak jestli to ovlivňuje čas který je oddělen od fyzična, od zkušenosti a chápání? Je možné že by tenkrát natolik fantazírovali aby se tvarem trefili? Podoba a indicie dnešních letadel s ikonou. Vlnky na náběžných hranách křídel jako realita turbulencí? Podoba, záměr.. Nebo jsou pyramidy ve skutečnosti hangáry neznámých letadel? A kdo z badatelů na něco neobvyklého přišel byl tajně zabit? Jak to je? Něco napište do komentářů, ani tahle otázka nemůže být zodpovězena do deseti dnů.

zbynekplzen

déja vu -existuje ,nejde o dlouhý zážitek ,je to chvilkové ,ale člověk jakoby už ten okamžik jednou prožil ,ikdyž to ani logicky nešlo ,jde třeba o místo ,kde byl-nebyl , nebo reakci kterou znal ještě než přišla , jakoby se už někdy stala , občas se to tak nějak stane a člověk si to uvědomí zpětně , že je to takové divné