Bettka66

Věříte alternativní medicíně?

Dobrý den, prosím vyznáte se někdo v alt. medicíně? Pomáhají vám třeba bylinky na různé nemoci?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, bylinky často pomáhají.

Další odpovědi
Kepler

Alternativní medicína (dnes nazývaná spíše komplementární) je hodně široký pojem, patří sem např.
Akupresura
Akupunktura a její odvětví
Aromaterapie
Bioterapie
Fytoterapie (s výhradami – racionálně vedená fytoterapie patří do vědecké medicíny)
Homeopatie
Chiropraxe a masáže
Psychotronika
Reflexní terapie
Reflexologie
Některé obory čínské medicíny se úspěšně aplikují i ve světě. Osobně věřím bylinkám, chiropraxi a masážím. Jiné pavědy, jako třeba homeopatie ve mně vyvolávají úsměv. Ale říká se: víra tvá tě uzdraví.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Alternativ­n%C3%AD_medic%C3%AD­na

annas

Věřím, bylinkami spolu s činskou medicínou se léčím nejméně 15 let, let. Bylinky se „programují“ podle energie jin a jang, nevyrovnané energie v jednotlivých orgánech či podle orgánových hodin atd.

Podívejte se do odkazu, několikrát se zde již řešilo. Vysvětlovala jsem, proč jsem z klasické medicíny přešla na alternativní

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=alternativ­n%C3%AD%20medic%C3%AD­nahttps://www­.odpovedi.cz/se­arch?q=alterna­tivn%C3%AD%20me­dic%C3%ADna

Abyste zjistila, které bylinky jsou potřeba, je nutné obrátit se t na lékaře či terapeuta, kteří vás změří přístroji. Ten ukáže, kde máte problémy.

Ten známý, k němuž chodím, má přístroj, který je dovezený z USA, stojí kolem milionů Kč. Testují se jím sportovci.

Přes internet se nedá radit konkrétně. Navíc jsem se po mnoha letech naučila poznávat reakce svého těla, vím, které orgány mám energetický oslabené atd.

Výborné jsou extrakty z bylin, vyrábí je dvě firmy. S extrakty mám dobré zkušenosti. Ale nemohu je uvádět vzhledem k reklamě.

Ale jde o běh na dlouhou trať. Záleží na tom, zda chcdete brát bylinky jend podpůrně, nebo jimi odstraňovat příčiny nemoci.

Protože mám s odpovědí na tuto otázku špatné zkušenosti, opakuji, nikomu nevnucuji, jen uvádím své zkušenosti.

magorvkleci

Bylinky ani nepokládám za medicínu alternativní. Bylinky obsahují chemické látky, které se uplatňují i v moderní farmacii. Přírodní původ látek v bylinných přípravcích může být oproti syntetizovaným léčivům výhodou, Nevýhodou je obtížné dávkování a účinky dalších látek obsažených v rostlině.

Jinak obecně k víře v alternativní medicínu – ano, sama víra v alternativní medicínu je v alternativní medicíně to hlavní.

dr.luha

Bylinky fungují, ale jako lék jsou nejvhodnější ve formě lihové tinktury vyrobené z čerstvých rostlin. Sušením ztrácí na účinnosti až 80%, některé úplně. Nejúčinnější jsou samozřejmě ty „jedovaté“. Zpracování a dávkování ale vyžaduje odborné znalosti.

quentos

Nemám důvod nevěřit, její účinky mám nesčetněkrát vyzkoušené. Zato u doktora se ukážu jednou za uherskej rok.

aliendrone

Věřím, že tradiční medicína má spoustu nedostatků. (Jen vzpomeň na ty neskutečné miliardy pohlavků, které obdržely děti, když nechtěly žráti „velice zdravý“ špenát. Nebo na zakázaná vajíčka, protože obsahují cholesterol, atd. atd.)

Takže – věřím, že tradiční konzervativní medicína má co zlepšovat, na druhou stranu jistě fungují i alternatiiní postupy, ovšem podle mne jde z více 99% o nesmysl či přímo podvod. Žádná bylinka ti neudělá bypass nebo nesešroubuje rozlámanou nohu. Jistě ovšem může sehrát důležitou roli jako podpůrný prostředek (třeba při léčbě angíny), ovšem antibiotika jsou prostě LEPŠÍ než kloktání nějakého lektvaru. V případě takové syfilis bych na bylinky coby primární lék VŮBEC nespoléhal a hned šátral po tetracyklinu či něčem takovém.

Problémem „alternativní“ medicíny je funkční NEPRŮKAZNOST, navíc to dělá kdejaký Vojta co nedodělal ani základku (to může být vyloženě NEBEZPEČNÉ) – jednoduše proto, že to nejde nijak kontrolovat. Placebo efekt funguje, a když se pacient sám uzdraví, je léčitel neprávem za hvězdu.

ANO, věřím, že některé postupy či techniky alternativní medicíny mohou být lepší. Problém je, jak se dostat k těm správným.

Emefej

Bylinky mohou pomoci, alternativní medicíně nevěřím.

ivzez

To je otázka „do pranice“.
Může mít něco „do sebe“, ale nejspíš bych ji nepoužila jako
první volbu → až v případě selhání „oficiální“ medicíny.

Sama na sobě jsem ochotna ji v případě potřeby vyzkoušet, ale nikdy bych si netroufla ji někomu doporučit → ani v případě, že by mi pomohla. (Bála bych se, aby dotyčný něco nezanedbal, nešel k lékaři příliš pozdě apod.)

Lamalam

Ne, alternativní „medicíně“ nevěřím.

březňák

Ano, alternativní medicína má určitě daleko větší smysl, než ty nesmysly za západu. Západní medicína jenom potlačuje naše zdravotní problémy. Zato alternativní metody mají daleko větší budoucnost a smysl. Bylinky jsou daleko lepší než léky. Farmacie je jeden z největších byznysů na světě, takže je to všechno jenom o penezích. Ostatně jako vždy. Skutečným a nejlepším lékem jsou však bylinky, čínská medicína a naše mysl a vnitřní rovnováha..

da ny

ANO, VĚŘÍM :)
Mám vyzkoušeno, ověřeno na sobě, rodině, přátelích i známých.
Celostní/alter­nativní medicína je mi blízká a mnohdy pomohla jen ona, tam, kde selhala konvenční/klasická medicína., RhB apod.
Bylinky jsou i pro mne přírodní lékárnou.
Uznávám osvědčené metody a základy Ing. Jiřího Janči, který uznával a dovedl k dokonalosti poznatky pátera Františka Ferdy.
Svému bioauditorovi věřím, jsem vděčná, za své zdraví. Vše prověřeno ladoratorními výsledky.
O většině odvětvích AM, uvedených v seznamu (viz. Kepler) mohu říci, že umí pomoci výrazně zlepšit zdravotní stav pacienta a také uzdravit.
.

lota

Jasně, aktuálně nedám dopustit na brahmi – tacopa (takopa) na mozek, tedy mozkovou činnost, paměť, koncentraci, taky proti stresu a tak. Víc třeba tu: http://ukocou­radoma.cz/brah­mi-bacopa/

Zdroj: http://ukocou­radoma.cz/brah­mi-bacopa/

Mc Merkurion

… pokud budu brát za alternativní medicínu bylinky >>> pak, ano,jak již bylo řečeno, hodně léků jsou vlastně „chemické bylinky“ (laicky řečeno) …
… ale jestliže tím myslíme homeopatii a léčitelství, tak to podle mne spadá do kategorie šarlatánů a podvodníků, a těm se na hony vyhýbám …

Bettka66

Dobrý den, děkuji všem, opravdu všem za odpovědi 🙂
Moc si toho vážím.
Ta lékárna Zelený Anděl mi něco říká, o té jsem asi slyšela…možná tam zajedu.
Rozhodně nechci za žádnými šarlatány apod. To ne :)

girl7

Tak jestli můžeš, tak tam si určitě zajed ;)
Poradí ti, namíchají bylinky , mají i jiné různé věci, jako Bachovy esence, bylinné tinktury, přírodní kosmetiku a tak.

girl7

No jasně že jo :) Chodím i do lékárny pro bylinky http://zeleny-andel.cz/
Tato lékárna je v Brně a zaměřuje se na alternativní medicínu. Míchají různé bylinky dle potřeby, mají poradenství apod.
Mnohokrát stačí bylinky, než do sebe cpát rovnou léky.