Pískot v uchu, co s tím?

Už necelý týden mi píská v pravém uchu, ale ne uplně. Je to takové tiché pískání, které v uchu slyším jen, když je naprosté ticho, nebo když si ucho něčím zacpu, abych na něj tolik neslyšela. Druhé ucho je v pořádku a nic takého nedělá. Ale i přes tento pískot v uchu necítím žádnou bolest, ani tlak. Ale i tak kvůli tomu nemohu ani usnout, jak v tom tichu pak pískání neustále slyším.
Z čeho by to pískání mohlo být a měla bych s tímhle jít k ušnímu?

Nejlepší odpověď
zeeue

Ahoj. „Pískání v uších " se odborně nazývá tinnitus. Tinnitus znamená vlastně slyšet zvuk, který nevychází z tvého okolí. Rozlišují se dva typy tinnitu – subjektivní a objektivní. Objektivní tin. je méně závažnější a většinou odezní brzo a sám, je to totiž reálný zvuk, který má skutečnou mechanickou příčinu (jako třeba, když slyšíš svůj tep). Subjektivní tin. je zvuk, který je imaginární. Většinou je způsoben poškozením bubínku. V tvém případě jde o tinnitus subjektivní. Tinnitem trpím téměř celý život, a i když jsem jedním z těch šťastlivců, kteří si na to zvyknou, tak moc dobře znám ten nepříjemný pocit, když je ticho… Příčin může být celá řada – od úrazu hlavy, přes večer strávený na hlučné diskotéce, až po horší věci…jako jsou špatné krční obratle či ještě hůř… Jediná kloudná rada, co ode mě a tady vůbec asi dostaneš je: ,,Zajdi k doktorovi na vyštření.“ A určitě to neodkládej a nepodceňuj, protože dlouho přetrvávající tinnitus může způsobovat těžké deprese.

Přečti si o něm něco třeba zde:
http://www.opa­vamedica.cz/or­l/nase-sluzby/tinnitus/po­rozumet-tinnitu

A přeju hodně štěstí.
Doplňuji:
Tinnitus způsobený úrazem je hlavním průvodním jevem právě poškozením bubínku. Jako je tomu v mém případě. Ale jak jsem psala, příčin může být celá řada.

Další odpovědi
annas

Otázka je již vložená poněkolikáté. V jednom z mnoha odkazů je moje odpověď.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-zbavit-piskani-v-usich

Sděluji již po několikáté své vlastní zkušenosti. Pískání v uších se dá zbavit. Je to důsledek nevyrované energie ledvin a močového měchýře. Lepší je prevence pomocí bylinek než léčení následků pomocí chemie… Klasická medicína mně v tomto směru nepomohla … sluch v pořádku, měla jsem se s pískáním či hukotem smířit, proto jsem hledala dál, zabrala alternativní medicína …

Jde o poznatky z čínské medicíny a z léčení alternativními prostředky – homeopatií a bylinkami. Zkuste pít ledvinový čaj…

Kdo nepoznal, ať nezatracuje. Nikoho nepřesvědčuji, i když jde o mé vlastní poznatky a léčení. Sice zdlouhavější, ale funguje …
Doplňuji:

Našla jsem svou podrobnější odpověď

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ahoj-mam-problem-treba-mi-poradite-dekuji

Opakuji. Léčím se alternativní medicínou. Většinou málokdo mým zkušenostem věři, nikoho nepřesvědčuji … dokonce je někteří znevažují a zesměšňují je … Každého věc, zda se rozhodne ..

Možná může být u vás jiná příčina totoho problému, uvádím jen to, co jsem poznala sama.

Vlastní zkušenosti. Mě zlobilo jedno ucho – jako by v něm někdo seděl a klepal na na nějaký kovový předmět, slyšela jsem dvojitě hudbu atd. Lékaři příčinu nenašli.
Prošla jsem mnoha a mnoha vyšetřeními – včetně ušního – sluch v pořádku – bezvýsledně.

Když jsem se začala léčit bylinkami, poznala podstatu fungování organismu – běh na dlouhou trať – odtranila se i příčina divných zvuků v uchu – šlo u mě o nedostatek železa a vitamínu A. – souvisí s energií ledvin. Čistila jsem tělo pomocí bylinek.

Železo jsem brala v přírodní formě – červená řepa, hrozinky, játra a další potraviny, které železo obsahují. Beru stále – k tomu si přidávám kapsle s rybím olejem (nikoliv tukem). Ucho mám v pořádku.

Vkládám odkaz, že tento problém může způsobit opravdu anémie. Jinak řešení nevyrovnanosti energie jin a jang v játrech a ledvinách patří do čínské medicíny. .

http://www.bylinky-maya.cz/news/chu­dokrevnost-nedostatek-zeleza-chronicka-unava-toceni-hlavy-migrena-casta-nachlazeni-/

led

Vami udávané problémy môžu mať niekoľko príčin. To musí zistiť Odborník – Lekár.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tin­nitus

Pôvod môže byť rôzny, dám len niektoré výrazné:
v pobyte v nadmernom hluku,
v nevyváženej práci ľadvín a močového mechúra,
môže to byť aj následok úrazu, ktorý človek ani nemusí zbadať (pri potápaní, skokoch do vody, streľba, dokonca i presná facka na ucho → poškodený bubienok), kde zjazvenie sluchového orgánu môže (ako na píšťale, či harmonike) vyvolávať prúdením vzduchu kmity vydávajúce rôzne „večne trvajúce“ zvuky od bieleho šumu cez ružový šum až po pískanie.
Pri odhalení príčin začínajúceho problému sluchu je ešte možnosť „chorobu“ odstrániť, neskôr sa to už len potláča buď klasickou alebo alternativnou medicínou, prípadne vlastnou duševnou schopnosťou tieto vnemy potláčať (nevšímať si ich).
Dokonca, aj keď sa to nezdá, mnoho kvalitných zvukárov týmto problémom trpí, poslucháč to na kvalite nepozná. Pozor, nehovorím o „zvukároch – rachotilkov“, ktorí svojim hlukom búrajú nielen zábrany poslucháčov, ale i celé okolité sídliská.

PS.
pozrite spätne na odpovede
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=p%C3%ADska­nie%20v%20u%C5­%A1iach
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=tinnitus

anonym

Může to být přechodné, ale také ne. Netuším kolik máš let, ale na ušní si každopádně zajdi. Tohle je příznak stárnutí a částečné ztráty sluchu, mám pocit, ale že právě toto Tvůj případ není. Pokud Tě to navíc ruší a vadí to při usínání, tím spíše návštěvu lékaře neodkládej.

marci1

Píšete, že máte tento problém necelý týden, tudíž se nejedná o stav chronický, jen akutní a je naděje, že se zjistí příčina. Doporučuji navštívit lékaře.

beer

Zajdi si k ušnímu lékaři a rozhodně se nespoléhej na žádné laické rady z oblasti nevědecké alternativní a jiné medicíny, je to nebezpečné !!
Něco málo o nevědecké problematice zde, najdeš ale mnohem více:
http://www.ves­mir.cz/clanek/al­ternativni-medicina-moznosti-a-rizika
Doplňuji:
Laické rady typu „mně pomohlo to či ono“ nejsou směrodatné a mohou být nebezpečné, zvlášť když se uvádějí jako hlavní způsob léčby – potažmo mnohdy závažných onemocnění..
Proto dopuručuji nejdříve návštěvu odborníka a teprve pak můžeš případně uvažovat (po konzultaci s ním) také o léčení – řekněme „doplňkovém“.
Zkušenost