Kepler

Věří ještě děti na Ježíška?

Možná jen ty nejmenší. Pravda je prý taková, že sám Ježíšek založil e-shopy, protože to už nezvládá a je na předčasném důchodu.

Odpovědi
Drap

Některé ano, jiné ne. Nezáleží pouze na věku, ale i na jednotlivých rodinách a na výchově. Nejsem sice věřící, ale myslím, že neni lepší zážitek, než vidět rozzářené dětské či když se rozsvítí stromeček se spoustou dárků. U nás , a u dětí a jejich dětí to je tak, že všichni věří na Ježiška, i když dobře u í, že žádný neni.

elkon

Samozřejmě, je to normální, ve většině českých rodin, které mají malé děti. Je to hezká tradice jak pro děti, tak pro rodiče. I když třeba mnozí ani neví jak to vzniklo.

marci1

Myslíš jestli nosí dárky Ježíšek, nebo je to fake news? 🙂 Asi věří jen ty nejmenší. Dokud děti věří na Ježíška, tak dostávají co si přejí. Když už nevěří, tak dostanou měkké dárečky a nepotřebné věci. 🙂 Rodiče se letos budou možná trapně vymlouvat, že Ježíšek nepřijde, protože dostal covida. A třeba se rodiče rozhodnou, že budou také věřit na Ježíška a letos nebudou nic kupovat. 🙂
Své krátké zamyšlení nad Ježíškem bych uzavřela tímto vtípkem:
„Byl jsi dneska hodný? Neukradl jsi nic? Nenadával jsi?” vyptává se Ježíšek malého chlapečka. „No tak se to už konečně nauč, já ti dárky věčně nosit nebudu!” 🙂

led

Je síce pravda, že Ježíšek založil e-shopy, ale nie preto, že by to nezvládal, na rozdiel od smrteľníkov, dokáže byť súčasne na veľa miestach. Urobil tak preto, aby ušetril na poplatkoch za soby a daniach a nákladov za odvody z platov v jednotlivých štátov. Podľa najnovšej informácie vianočné darčeky doručuje na plneautomatizo­vaných dronoch, čím obišiel aj povinnú covidokaranténu po prechode hraníc z jednoho štátu do druhého.
Tak sa stalo, že skutočného Ježiška už veľmi nevidno (veď kto by ho dnes poznal s rúškou zakrývajúcou jeho biele fúzy a bradu) a nahradzujú ho pri nadeľovaní darčekov často deťmi odhalení rodičia. Preto deti po počiatočnom šoku „oco, ty si Ježiško?“ prestávajú veriť v čarovného Ježiška, alias Deda Mráza, alias Santa Clausa a jeho ďalším nickom a veria, že za všetko môžu rodičia a „dospeláci“.

Kelt

A nejen děti. Dokonce když jsem chodil po Vsetíně a díval se na zvonky, tak jsem zjistil, že tam Ježíšek bydlí. A jinak
https://www.kdej­sme.cz/prijme­ni/Ježíšek/hus­tota/

Roman71

Nejlepší je rovnou říct dětem pravdu, aby si ušetřily to zklamání.
Rodiče pak nebudou muset vysvětlovat, proč od malička učí děti říkat pravdu, když jim sami lžou. To není úplně příkladná výchova. Děti se totiž učí z jednání rodičů, nezapomeňte na to!

.. a ruku na srdce, kdo by si nechtěl ušetřit ty trapné situace, že?

JežíšKristus

Prosím sdělte nám, proč chcete otázku nahlásit:
Vulgarity, urážky, hrubé nebo nevhodné chování.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

JežíšKristus, vážený užívateľ, keď už si privlastňujete meno, ktorého nie ste hodný, aspoň prijmite fakt, že cesty Božie sú nevyspytateľné a prestaňte klásť nevhodné poznámky miesto odpovede na otázky.