Věděli jste, že rostliny používají matematiku?

Mechanizmy v liste v noci odmerajú množstvo škrobu a odhadnú, koľko času zostáva do svitania. Túto informáciu získajú z akýchsi vnútorných hodín, ktoré má aj človek. Množstvo škrobu je potom vydelia zostávajúcim časom. Tak sa nastaví správna rýchlosť spotreby a na úsvite je 95 percent škrobu vyčerpaných.

http://tech.sme­.sk/c/6847447/ras­tliny-sa-v-noci-venuju-matematike.html

Nejlepší odpověď
bolak

nojéjej, kdo myslíš že mi dělal na základce úkoly..

Zdroj: http://www.kaktusy-shop.cz/templa­tes/default/im­g/5.jpg

Další odpovědi
Funna

no nevím jestli se zrovna tohle dá nazvat matematikou…je to jen automatický pochod v rostlině…to je to samé, jako když se rozhlédneš při přecházení přes cestu a musís v mozku provést několik rychlých odhadů, tj. zkontrolovat jak je auto daleko a jak asi rychle jede a z toho „vypočítat“ jestli ty stihneš přejít cestu…taky jsou to výpočty…ale matematikou bych nenazývala…

autacek

Tak v tom případě můžeš prohlásit i o slunečnicích, jak se otáčí za sluncem, že počítají jeho přesnou polohu na obloze v návaznosti na zisk ze solárního záření. Ti vědci fakt objevili Ameriku.

badisko

Mo me zase upoutala sebevrazedna palma z Madagaskaru …:))
http://www.ide­je.cz/cz/clan­ky/sebevrazed­na-palma-na-madagaskaru

zjentek

to je normálka ..oni (vědci) už ti dneska matematicky spočítají i lásku ,)
Doplňuji:
proto jsou tak důležití ti analytici ..a vypracovat o tom studie ,)

Reezo

Všechno vychází z matematiky i hudba…

anonym

badisko, zatím si předčil i boláka u této otázky

Funna

badisko…tuhle „sebevraždu“ páchá např. i netřesk…takže nemusíš jezdit až na Madagaskar, stačí se podívat do českých zahrádek…

zjentek

Sebevražda v zájmu celku, aneb programovaná buněčná smrt u rostlin ,)

anonym

bolák, to si měl opravdu chytrého blonďáka na matiku 😁

bolak

jó jarda, to byl machr na čísla..