Věcné břemeno a placení energií

Matka mi darovala RD a má tam zřízené věcné břemeno, které obnáší používání cca 1/3 tohoto RD včetně zahrady, prostě žije tak jako když RD vlastnila. Nechce ale platit energie ve výši kterou spotřebuje s tím, že už dům nevlastní. Jak jí k tomu donutit. Měla by se podílet i na placení pojistky za dům,na placení daně a přispívat do fondu oprav /tzn.aby byly peníze na případné nutné opravy/?Když jsem na tom byla finančně dobře, tak jsem jí některé věci prominula ale teď je moje finanční situace horší, ona má slušný důchod a nechce pochopit ani slyšet, že mám finanční problémy. Prostě jí to nezajímá s tím, že až nebudu platit vymáhat to budou na mě a ne na ni. Dům prodat nemůžu pravě kvůli tomu věcnému přemeni. Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Dle mého názoru je povinnost oprávněného z VB se podílet na opravách, údržbě a chodu užívaných prostor. Avšak bude pravděpodobně těžké matku k tomu donutit po dobrém. Doporučuji se poradit s právníkem o vašich možnostech.

Další odpovědi:

Pokročilý

ten dům má asi velkou finanční hodnotu,
TAK DOPORUČUJI VAŠI MAMINCE,ABY SI DŮM VZALA ZPĚT A POTOM VÁM VYMĚŘILA TAKOVÝ NÁJEM,KTERÝ POKRYJE O ODBĚR ENERGIE A POJISTKU ANEBO VÁM JEJ NABÝDNE K ODKOUPENÍ,
jo některé děti jsou prostě hnusní neumí poděkovat a ještě vydírají,
doufám,že v dospělosti vám to vaše děti vrátí....

Diskuze k otázce

amenhotep16

Pokud jste si ve smlouvě o věcném břemenu - pravděpodobně součást darovací smlouvy, přesně nestanovili podmínky užívání věcného břemene, máte smůlu. Soud bude s největší pravděpodobností věc posuzovat tak, že darovaná hodnota nemovitosti je taková, že bude užívána doživotně bezplatně.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.