Kelt

V jakém případě vychladne konvice rychleji?

Klasický příklad z praxe. Doma máme rychlovarnou konvici. Naplní se vodou a po uvaření, se potřebná voda odlije a zbytek se tam nechá, nebo může vylít. Kdy vychladne konvice dříve? a) když v ní nechám vodu, aby chladla spolu , nebo b) vodu vyliju. Tím vychladnutím myslím, že konvice má stejnou teplotu, jako na začátku, tedy teplotu místnosti a dá se na ni položit ruka. Děkuji.

Nejlepší odpověď
elkon

Čím větší objem vody, tím pomaleji chladne.

Další odpovědi
Justin1

Pokud je v konvici ohřátá voda, trvá vychladnutí konvice déle, protože konvice má jako prázdná i jako naplněná stále stejně velký povrch, kterým odchází teplo, ale pokud je uvnitř ohřátá voda, musí tím povrchem odejít větší množství tepla, aby konvice (včetně vody uvnitř) vychladla, což déle trvá.

paul1

Vodu opakovaně převařovat není dobré, např. káva má úplně jinou chuť. Já dělám kávu denně tak, že naleju do konvice jen tolik vody, kolik je zapotřebí. Prostě dám do konvice dva šálky vody.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.