Avatar uživatele
RomanSp

V jaké výši se proplácí dovolená?

Mám otázku ohledně proplácení dovolené. Zaměstnanec pracující na zkrácený úvazek 20 hodin týdně jako vrátný dělá 12 hodin směnu. Den, noc, vždy 12 hodin, 2 směny za týden, nepravidelně rozvrženo. Má nevybranou dovolenou 20 dnů. Pokud si nahlásí dovolenou na 3 dni, jaká výše se mu ztrhne z dovolené, kolik hodin bude mít zaplaceno za 1 den dovolené. Kolega říká že 6 hodin, já se domnívám, že podle paragrafu 222, bod 1 je mzda za dovolenou ve výši průměrné směny, tedy 12 hodin.

Zajímavá 0 před 1600 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Zaměstnancům uvedeným v § 213 odst. 4 může být tato náhrada mzdy nebo platu poskytnuta ve výši průměrného výdělku odpovídajícího průměrné délce směny.

§ 213 odst. 4: Čerpá-li dovolenou zaměstnanec s pracovní dobou nerovnoměrně rozvrženou na jednotlivé týdny nebo na období celého kalendářního roku, přísluší mu tolik pracovních dnů dovolené, kolik jich podle rozvržení pracovní doby na dobu jeho dovolené připadá v celoročním průměru.

Takže bych řekl, že se to přepočítá tak aby to vycházelo… Pokud bude měsíc doma, měl by zhruba dostat obvyklý měsíční plat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jana5678

Počet dnů dovolené máte podle délky pracovní doby a odpracovaných měsíců či let, ale také zda jste zaměstnaná na dobu určitou nebo neurčitou. Já jsem zaměstnaná již několik let u jedné firmy, takže to je už na dobu neurčitou. Proto si mohu v létě odjed na čtrnáct dnů, což je nejlepší a manželovi vyhovuje cesta autem do Chorvatska s průjezdem přes Rakousko, který jsme našli na internetových stránkách https://www.cklub­.cz/blog/dovo­lena-autem/cesta-autem-do-chorvatska.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
RomanSp

Průměrná délka směny je 12 hodin. Ale pokud by se to přepočítalo na den, tak v týdnu to je 20 hodin, tedy 4 hodiny denně. Při 30 hodinách za týden by to dělalo 6 hodin na den. Podle Vás se tedy počítá za jeden den dovolené proplatit jen 4 hodiny?

před 1599 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek