hapiky

V čem nejvíce je demokracie slabá či křehká?

Je to samotnou demokracií, nebo jen „hloupými“ lidmi u moci?

Nejlepší odpověď
dubraro

Demokracie je pomalá. Ke každému rozhodnutí probíhá mnoho diskusí a sporů, než se přikročí k akci.

Další odpovědi
Pruzkumnik

Slabinou demokracie je, že blbá většina přehlasuje chytrou menšinu.

Drap

Demokracie může spolehlivě fungovat pouze tehdy, pokud ji povede tvrdý diktátor. Jinak jak známo moc nefunguje.

Funna

v tom, že si ji blbci a tím pádem i většina národa plete s anarchií…

quentos

Parádní je, když někdo píše o blbé většině, napíše „demokracije“ a nenapíše čárku před že.

hapiky

Průzkumník: Není ta blbost spíše o lidech než o demokracii?

Psychotic

Není. Systém musí být nastaven tak, aby pracoval se skutečným stavem věci. Pokud se každý druhý při průchodu dveřmi praští do hlavy, pak to není chyba lidí, že moc narostli, ale toho, co ty dveře udělal moc malé.

Správný systém neumožní blbcům, aby přehlasovali chytré. Ale to myslím naše demokracie dělá dobře. Volíme své zástupce, kteří (moralita stranou) blbí rozhodně nejsou. A upřímně řečeno, blbec dokáže většinou napáchat víc škody než zloduch.