Viktorie II.

V čem byl Jan Hus mistr?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Mistr Jan Hus byl absolvent a později rektor Karlovy univerzity, mistr byl jeho (tehdy používaný) akademický titul.

Další odpovědi
marci1

Na artistické fakultě získal roku 1393 hodnost bakaláře, roku 1396 mu byl udělen titul magistr (mistr) svobodných umění. 🙂
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Jan_Hus

led

„Mistr“ to bol vtedajší titul kňaza v Českom kráľovstve a absolventa vyššej školy.
Neuvádzalo sa kňaz Ján Hus, ale Mistr Jan, alebo Mistr Jan Hus

dubraro

V teologii.

VaclavZeman

Jan Hus byl hlavne clovek, co se nebal rict, nejen pouze svuj nazor, ale dokonce pravdu, nahlas. Byl to clovek, co za pravdu obetoval svuj holy zivot. Kdyz to napisu cimrmanovsky, on pro svou myslenku horel a dal by za ni ruku do ohne, ze? Ale takoveto lidi potrebujeme, ale bohuzel je uz nemame. Takovi lide uz mezi nami bohuzel nejsou. Ale ted nemyslim jen mezi nami Cechy, ale myslim tim i mezi nami Nemci, Rusy a dalsimi. Dekuju.

Lotr2008

V hoření.