Stříbrný

Urval se mi na boxu pro HDD sata konektor, mám právo na reklamaci?

Konektor byl k zelené desce nejspíše špatně přiletovaný a utrhnul se při běžné manipulaci, neházel jsem s ním ani nic podobného. Poslal jsem ho na reklamaci s doprovodním dopisem, kde jsem jim napsal, že se to stalo při běžné práci a nejspíše byli špatně provedené spoje (jde to i dosti dobře vidět). Oni mi ovšem za dva týdny napsali mail, že došlo k mechanickému poškození, mám to posílat k výrobci na vyšetření, nebo se přes to přenést s tím, že to posloužilo již účelu a dále si budu muset vystačit s něčím jiným? Box stál 350Kč.

Odpovědi:

Bronzový

Ty jsi nepochopil, na co ten box je. Tam ten disk jednou dáš a máš ho tam, roky, potom ho vyndáš a dáš tam další. To není na žádné časté výměny. Pak je další věc, čemu říkáš normální používání. Když jsem viděl některé jedince jak se k tomu (a podobným věcem v počítači, jéžiš já už toho viděl :-D ) "normálně chovají" tak to beru s rezervou. Podle mě je chyba na Tvé straně.

Za další, 350,- není ani částka, za kterou (nejsi-li Koleso) se vyplatí podstupovat nějaké tahání s rekalamací, koneckonců si to můžeš opravit bez problémů sám. Takové věci se běžně dají dělat doma na kolesu, tedy pardon na koleni, v podstatě s elementárním vybavením (pájka, kus drátu jako tenké očko, tenký trubkový cín a jedu). Pokud jsi to nikdy nedělal tak bych ti o to víc doporučil něco takového zkusit!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 871
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.