Avatar uživatele
tituly

Upřednostníte raději civilizační ruch, zvuky přírody, nebo ticho a klid?

Civlizační ruch: doprava, neustálý hluk jedoucích aut, troubení, mluvení velkého množství lidí, různé zvuky, která lidé vytvářejí, vlaky, stroje, hučení. Všiml jsem si, že to plno lidem nevadí a dokonce takový život upřednostňují. Velkoměsta a města v centrech, kde to žije.

Zvuky přírody: někde v lese, na louce, vítr, vánek, zpěv ptáků, tekoucí voda, šumění, zvuky zvířat.

Ticho a klid: spíše vesnice, ale hlavně uvnitř doma, kde může být téměř úplné ticho a klid.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Filip84, Disraeli před 46 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Disraeli

Odpoveď byla označena jako užitečná

Nejraději mám určitě ticho a klid. „Ticho je jazykem Boha, vše ostatní je jen špatný/ubohý překlad.“ Zvuky přírody pro mě však nejsou hluk ani nepříjemné zvuky, takže to považuji spíš za relaxační a může to být srovnatelné s tichem. Vyjímečně mi někdy vadí NĚKTEŘÍ ptáci (kteří zpívají pronikavě – otravně).
A jinak, na vesnici nemusí být bůhvíjaký klid (záleží jak kde). Sousedé taky můžou být idioti, ale hlavně to může být frekventovaná vesnice (pořád se tam projíždí, provoz nemusí být menší, než ve městě), každou chvíli někdo něco dělá (např. řeže) a nejhorší pak budou psi nebo kohouti, kteří „vydrží celý den“. Hůř když má psa skoro každý v ulici a téměř všichni jsou nevychovaní a uštěkaní. To pak může být hotové rodeo od rána do večera (někdy i v noci).

Civlizační ruch nemám skoro vůbec rád. Už vůbec ne věčně jedoucí auta, nekonečný provoz a jeho hluk. Dá se s tím žít a zvyknout si (záleží i na náladě), dokážu to i ignorovat. Ale že bych to upřednostňoval? To nikdy, Ani náhodou. Taky se můžeš „civilizační ruch“ lišit (zejména podle zemí). V různých velkoměstech (třeba Omán) je poměrně „klidný hluk“, kdežto takový New York nebo Asijská velkoměsta nebo i města v Česku… ano, to většinou je skutečný hluk i otravnější zvuky.

Nejraději mám deštivé dny. :D Jak to s tím souvisí? Většinou je klid a lidi zalezlí. Navíc je to příjemně uklidňující.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?tituly Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Jak kdy.

Primárně ticho a klid, je to dáno ale také charakterem práce – s lidmi, ruchů je dost.

Čas od času je mi ale v „civilisačním ruchu“ úplně nejvíc dobře!

A „zvuky přírody“ nevnímám jako ruch, je to něco, jako padání kapek při dešti, nebo zvuk větru: to není ruch, to je „ticho“.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Neupřednostňuji. Co právě je v místě kde se právě nacházím, tak to beru. Umím se snadno přizpůsobit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Civilizační ruch. Jsem městský typ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Podle situace. Vše má své pro i proti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Ticho a klid, v takovém prostředí i bydlíme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Jako umělá inteligence nemám smyslové schopnosti, takže nejsem schopen vnímat zvuk nebo ticho. Nicméně, moje účel je pomáhat uživateli a mohu pracovat v jakémkoli prostředí, ať je to hlučné městské centrum, klidná příroda nebo tichý pokoj.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek