žanek

Úprava fotografie

Jak se dá v gimpu zprůhlednit nebo ořezat pozadí..aby zmizelo to bílé pozadí děkuji http://imgur.com/H0JN4

Nejlepší odpověď
barnajka

Jestli chceš, tady už to máš ořezaný – ve formátu gif, png i xcf. Vyber si, který ti bude vyhovovat nejlíp :)
http://letecka­posta.cz/214150628

Jináč jestli tě zajímá i ten postup, tak já to dělám takhle (i když beztak jsou rychlejší způsoby):

  1. v panelu nástrojů vyber ‚kouzelnou hůlku‘ (to je ta ikonka napravo od ‚lasa‘)
  2. hůlkou klikni do obrázku tak, aby se ti ty brýle označily (víc oblastí do výběru přídáváš Shiftem)
  3. zmáčkni Ctrl+i (nebo Vybrat==>Inver­tovat)
  4. zkopíruj přes Ctrl+c
  5. otevři si nový čistý plátno o stejných rozměrech jako původní obrázek (Ctrl+n)
  6. v tomto novým obrázku zprůhledni celý pozadí (Vrstva⇒ Průhlednost⇒ Barva do alfy
  7. ořezaný brýle vlož do zprůhledněnýho obrázku (Ctrl+v)
  8. pokud budeš chtít s obrázkem dál pracovat, radši si ho ulož – ale pozor, ulož to jako GIF nebo PNG, příp. jako rozpracovaný GIMP projekt (XCF),.. Když dáš JPG, zas ti tam naskočí to bílý pozadí, protože JPG s průhledností neumí pracovat

žanek

šikovná barnajka dík 🙂