M-Rock

Jak „dokonale“ vyjmout postavu z fotografie (třeba kytaristu) a dát ji jiné pozadí? Je to vůbec možné? Zvládne to laik?

Je možné z fotografie, kde není vyhovující pozadí, vystřihnout jednoduše postavu a pozadí ji nahradit? Bez složitého vyřezávání za pomocí nástrojů v editorech…jako je třeba laso…
Doplňuji:
czechrapsind: takhle si to nepředstavuji, toto mi spíš přijde jako dokonalé zkažené…potřebuji vystřihnout jen postavu…samot­nou…jeslti je ns to chytrý program

Nejlepší odpověď
iq

Na tohle bych doporučil už profesionální programy.Já pracuji s photopaintem od Corelu,stejně je na tom Photoshop atp.,je to spíš kdo je na co zvyklý.Není to těžké,ale je dobré si nejdřív přečíst aspoň tutorial.Na co si dejte největší pozor,aby šlo světlo stejným směrem na obou fotkách.To je první chyba,kde se hned pozná,že jde o koláž.

Další odpovědi
mosoj

Vždy se jedná o tzv. výběr objektu, buď přímo objektu nebo inverzně okolí.
Výběr se provádí lasem, polygonovým lasem, magnetickým lasem či kouzelnnou hůlkou. V různých editorech se názvy nástrojů mírně liší, ale vždy jde o jedno a totéž.
Parametry výběru lze nastavovat a tím řídit přesnost výběru.
Nelze jak píšete „dokonale“ vybrat postavu a použít jednoduchý výběrový nástroj. Přesnost výběru jde v duchu náročnosti postupu.
Pokud se spokojíte s rušivými okraji můžete použít mírné nastavení výběrového nástroje.
Pokud chcete přesné vyjmutí musíte parametry zvoleného nástroje zpřesnit. Výběr pak probíhá pixel po pixelu alespoň v zobrazení 1:1 lépe ale v zobrazení zvětšeném, kde ten pixel vidíte. Pak to ani není tak náročné, zejména pokud se použije magnetické laso.

Ten vybraný objekt ( postavu) si potom můžete
vyjmout ( zkopírovat ) a vložit do jiné fotky ( pozadí ). Samozřejmě v programech které to umí. GIMP, PS, Zoner atd. atd.

Terryle

Bez „složité“ práce (spíš bych řekla titěrné a zdlouhavé) se to neobejde. Buď si s tím dáte práci a pohrajete si a výsledek bude dobrý, nebo to bude rychle (případně automaticky), ale výsledek nic moc. Program může být sebechytřejší, ale vychází z fotky a ta obvykle nemá ty ideální a barevné kontrasty, aby se programu povedlo přesně poznat, co vybrat a co už ne. Základní práci to samozřejmě udělá (kouzelná hůlka v Photoshopu a podobně), ale detaily pak stejně musíte doladit ručně…

led

pomocou nožníc na papier a lepidla to robí laik bez grafického editoru.

anonym

V Gimpu to jde běžně asi takhle:
http://img.na­dapenny.com/t20/103­02/nadap102218524­050231.jpg

http://img.na­dapenny.com/t20/103­02/nadap102218954­191231.jpg

http://img.na­dapenny.com/t20/103­02/nadap102218294­142231.jpg

http://img.na­dapenny.com/t20/103­02/nadap102219449­993231.jpg

Doplňuji tak: http://img.na­dapenny.com/t20/103­02/nadap133905348­900237.jpg

vystřihuje se to programem Výstřižky (SnippingTool.exe)

http://img.na­dapenny.com/t20/103­02/nadap134353912­580232.jpg

Zdroj: http://www.na­dapenny.com/lin­kingcode.php?id[]=t2010302na­dap102218524050231­.jpg&id[]=t2010302na­dap102218954191231­.jpg&id[]=t2010302na­dap102218294142231­.jpg&id[]=t2010302na­dap102219449993231­.jpg

Miroslavst

V programu photo foltre je nástroj, kde postavu obejdete myší a vyjmete. Poté vložíte tam kam potřebujete.
Čím lepší obejití myší, tím je obrázek realičštější.

anonym

chytry program kteremu byste rekl „vystrihni postavu“ neexistuje pokud vim … existuji graficke editory ve kterych toto provadime ručně a pracně pomoci nastroju jako laso, mnohonasobny vyber, vyber maskou, bez pracneho doretusovavani se to neobejde