Zlatý

Umíte ještě vyrobit píšťalku z vrbového proutku ?

Jako kluci jsme v této době vždy začínali dělat z vrby píšťalky. Umíto to ještě ? Třeba aby jste to mohli naučit své děti a vnuky ?
Doplňuji:
Osobně mně velice překvapilo, že většina dnešních dětí ani netuší, že to lze. Marně přemýšlím o tom, co dělají jejich otcové a dědové. Že by to už zapoměli ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Umím, je to veeelmi jednoduché. Umění je vybrat pouze správný proutek, ve správném čase )) I když to nějak jde skoro vždycky. Naučil jsem to většinu dětí z okolí a byl až překvapivý zájem.

Další odpovědi:

Ještě ne...ale až tady přestane sněžit s děštem,vyrazím k vrbě, návod,chuť a vzpomínky na tatínka mám,díky za dobrý nápad a inspiraci jak pobavit vnučku..:D

Starší bratr byl na tohle odborník. Jako holku mne učil všechny klučičiny, lumpárny a podobně, co uměl sám. Takže i píšťaličky jsme spolu vyráběli. Já otloukala a on měl na starosti "odborné práce". Pár let jsme s každým jarem pískali "o duši" a máma s babičkou nás vyhazovaly, ať si jdeme hrát ven.

Zlatý

Jo,jo,umím,ale kde sehnat rybičku,ha?! Kluky jsem to naučil,ale nenaučil jsem je plést tatar,bo to sám neumím.Kdysi dávno jsem pletl tatar z bužírky a že to holky bolelo nemusím psát.

Pokročilý

Dokonce to umím i já. A pískááááá . Přeji hezké Velikonoce všem dobrým lidem.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4393
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.