melanie

Uhodli by jste hádanku ?

Kréťan pravil ,,Všichni kréťané lžou."
Lhal nebo mluvil pravdu ?
Tak schválně ,kdo ví jak to teda je ? :) :) :)

Nejlepší odpověď
anonym

Hmmm…
Nejde o „hádanku“, ale o paradox – a paradox v obecné rovině nemá řešení, může mít řešení pouze v ohraničených – konkrétních, případech – přičemž tato řešení jsou na konkrétních podmínkách závislá (tedy nemusí být pravdivá ´tatáž´ pro jiné podmínky).
😉

Další odpovědi
Funna

lhal…protože kdyby všichni kréťané opravdu lhali, mluvil by on pravdu…z toho plyne, že někteří kréťané lžou a někteří mluví pravdu..
Doplňuji:
není to žádný paradox a lhát klidně může…nikde není řečeno, že jeho tvrzení musí mít logický opak, tj. že všichni kréťané musí mluvit pravdu (to jen většinu lidí napadne jako první)…prostě někteří lžou, někteří ne a on je zrovna ten ulhaný…takže klidně může říct, že všichni lžou a nemá tak pravdu, protože někteří nelžou…

Tenebris

Kdyby mluvil pravdu, tak by vlastně lhal. Ale lhát nemůže, protože kdyby lhal, mluvil by pravdu :D

Drap

Pokud vezme jeho výrok za pravdivý. Tak by to znamenalo, že všichni kréťané mluví pravdu.Protože on jako Kréťan lhal.

bolak

A co bylo dřív, kréťan a nebo vejce?

arygnoc

bolak:

no predsa krétske vajce.

;)