dudu

Kouzelnická záhada?

Napočítejte si prosím 21 karet., pak požádejte partnera o spolupráci. Hřbetem nahoru berte karty a tyto po obrácení dávejte před něj na tři hromádky., partnera pověřte ať si v duchu vybere jednu kartu. Až všechny karty pokladete na ty tři horádky, nechť Vám partner označí, ve které hromádce se vybraná karta nachází. Po rozdání na ty tři hromádky je pak posbírejte hřbetem na sebe tak , aby hromádka s vybrannou kartou byla vždy umístěna uprostřed., to vše opakujte třikrát! Pak od hřbetní strany obraťte jedenáctou kartu a pokud se nestala chyba, stoprocentně jste uhádli správnou kartu. Proč to funguje nevím, dejte vědět zda se kouzlo podařilo?
Doplňuji:
Díky za vysvětlení panu Rynkovi, jen ještě malou vychytávku.,.. když odpočítáte z hromádky deset karet, pak zbylé karty uchopte mezi prsty, jedenáctou napůl vysuňte a balíček asi z metrové výšky pusťte na zem, při troše šikovnosti se ona hledaná karta jakoby zázrakem otočí a vy budete za hvězdu.

Nejlepší odpověď
rynek878

doplnění,jak to funguje:
Uhodnutí karty:

Postup:

vezměte 21 libovolných různých karet
rozevřete je do vějíře a řekněte pozorovateli aby si jednu z kartet zapamatoval
rozkládejte karty postupně do tří hromádek tak aby pozorovatel mohl určit v jaké hromádce karta kterou si pamatuje bude.(1;4;7;10;1­3;16;19 karta do 1. hromádky,2;5;8;11;­14;17;20 do 2. a 3;6;9;12;15;18;21 do 3.)
hromádku ve kterou určí pozorovatel že v ní je jím zapamatovaná karta uložte mezi ostatní dvě
opakujte 2× (celkem 3×)
pak bude posluchačem myšlená karta 11.

pro inteligentnější: trik je založem na matimatickém filtrování karet které se dělí do 3 podobných fází,nakonec se karta ocitá za jakýchkoli okolností uprostřed tj. 11. z 21 také zde hraje roli samotné číslo 21 tj: 7×3=21 3fáze a v čísle 7 je zabudován další matematický proces: 3+1+3=7 neboli číslo jedne je opět uprostřed.