Jahoda

Uhodnete hádanku?

Dobrý večer.

Přikládám hádanku. Uhodnete ji? Konec „soutěže“ je ve 23:40 hodin. Potom vyberu správné odpovědi a roztřídím podle času. Následně „vyhlásím“ „výherce“. 😁 Hodně štěstí! 😉

Obilí

Chudý zemědělec šel prodat na trh obilí. Jelikož měl jen jeden pytel, tak do půlky nasypal ječmen, pak pytel svázal a do druhé půlky nasypal pšenici.
Na trhu objevil kupce, který chtěl ale jako na potvoru jen ječmen, který byl dole.
Kupec měl také jen jeden pytel a nechtěl pytle vyměnit, neboť ten jeho je dražší.
Jak dostali ječmen do druhého pytle, aniž by sypali obilí někam mimo?
Doplňuji:
Nápověda: Pytel můžete obrátit naruby.

Vy čtyři můžete otázku doplnit. Započítám vám to. Bylo by to nefér, když jste odpověděli bez nápovědy a ostatní by nápovědu měli. Takže vy můžete otázku doplnit a já to budu započítávat 🙂

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nevím, jestli to tak půjde, ale zkusil bych toto:
Nasypal bych do kupcova pytle pšenici a zavázal jeho pytel. Pak bych ho obrátil naruby. Do toho naruby bych nasypal ječmen. Můj pytel by zůstal prázdý.

Pak bych sáhl do jeho pytle, kde by měl nasypaný ječmen a rozvázal bych provázek, který by byl na dně ječmene. Tím by se z jeho pytle začala sypat pšenice, kterou bych chytal do svého pytle a vahou by se jeho pytel s ječmenem zase obrátil naruby.

Vewzmeme si pytel a ten do půlky naplníme. Pokud přetáhneme druhou půlku přes první plnou půlku, docílíme jen toho, že věc v pytli bude vlastně ve dvou obalech, místo na nasypání druhé půlky tam nezbyde. Jedině při současném odsypávání a přisypávání, ale to taky nepůjde, protože každý má jen jeden pytel.

Další odpovědi
anonym

rozřízl spodní část kde byl ječmen?
Doplňuji:
naruby? tak to nevím zas mi jde pára z uší,tentokrát z přemýšlení

anonym

Šel jsem úvahou podle vygůglované odpovědi. Ale připadá mě to technicky neproveditelné, takže by to obilí museli rozsypat.
23:40

Toruk

Rozpáral spodní šev, vysypal a pak zase zašil?

iceT

tak na toto jsem nikdy nebyla,ale zkusit muzu.ja bych udelala diru z te strany jak je jecmen a presypala do kupcova pytle,a pak zase zavazala,aby se nesypal zbytek. to je vse co vypotim,a kdyz tak se aspon zasmejeme.
Doplňuji:
no a jeste pytel naruby,to me uz vubec nepasuje.nejak to jit musi,ale jak,jak?ja si radsi pockam na odpoved,to bude neco strasne jednoducheho.

PostApMan

mě napadlo jednoduché řešení, nasypal bych do kupcova pytle pšenici, tu si nechal a kupcovi prodal pytel jen s ječmenem – na pytli přeci nezáleží ne ?

Ale řešení (správné), co jsem vygooglil, je doslova postavené na hlavu a Jahoda pravděpodobně schválně neumístila nápovědu, nebudu odpovídat ať nekazím hru :)
Doplňuji:
Takže jahoda už odpověď odplnit nemůže, doplním jí já i se zdrojem :

Nasypali pšenici do kupcova pytle. Pak ho zavázali a obrátili naruby. Do pytle nasypali ječmen.
Pak rozvázali kapsu s pšenicí a nasypali zpět do prvního pytle.

Zdroj:
„http://hadan­ky.chytrak.cz/?h=o­bili“

Pepexxx

ahoj jahodo tak to je jednoduche proste v ytli udelal diru a presipalto ne??? xD

Jahoda

Nasypali pšenici do kupcova pytle. Pak ho zavázali a obrátili naruby. Do pytle nasypali ječmen.
Pak rozvázali kapsu s pšenicí a nasypali zpět do prvního pytle.

PostApMan

To je správná odpověď co jsme pro ostatní doplnil. (http://hadanky­.chytrak.cz/?h=o­bili)

Pokud Miroslavst odpřísáhne že negooglil, vítězem je on, protože to v podstatě řekl správně, jen to více rozvedl. (Googlilo nás víc, ale to se nepočítá, o tom ty hádanky snad nejsou, kdo rychleji googlí :D )

Pokud googlil jako ostatní, vítězem není nikdo, beztak je tá hádanka – tedy její řešení podle mě padlé na hlavu :)

Miroslavst

Odpověděl jsem aniž bych viděl odkaz a to co mě napadlo je i v odpovědi na odkaze i u jahody.
Czechrapsind má ale asi pravdu v tom, že je to technicky neproveditelné.
Uvažujme. já to napíšu jako doplnění.