Uhádnete o koho jde ?

9. března 1934, plukovník,1 hodina 48 minut, Hrdina socialistické práce ČSSR …
Doplňuji:
Pro annas: neodpovídáš na různé otázky příliš zbrkle? Mé doplnění nepovažuj za výtku!

Nejlepší odpověď
annas

12. dubna jsem zaslechla vzpomínku na J. G. v rozhlase, ale datum narození neznala, takže vyheldala.

Měl by to bý kt osmonaut Sovětského svazu Jurij Alexejevič Gagarin první člověk, který vzlétl do vesmíru. Ke svému kosmickému letu v lodi Vostok 1 odstartoval 12. dubna 1961 z kosmodromu Bajkonur. Obletěl Zemi a po 108 minutách přistál.

Řádů a vyznamenání má mnohem víc. Jedním z nich je:
Hrdina socialistické práce ČSSR (1961)

http://www.ne­krolog.cz/nekro­log/gagarin

Doplňuji:
Datum 12. 4., které jsem uvedla, bylo včera, bude i za x let, pokud se něco nezmění, tudíž je stále aktuální. 🙂

Ale uvést včera „dnes“ už dnes neplatí. Protože včera bylo dnes, dnes je dnes, zítra bude zase dnes atd.

Další odpovědi
led

sústrediť celý život človeka do 4 pojmov sa mi zdá príliš stručné.
9. března 1934 narodenie malého človiečika, jedného z mnohých
sklamaný plukovník v čase smrti
štartoval nadporučík a po 1 hodine 48 minutách pristál major
Hrdina socialistické práce ČSSR bolo jedno z mnohých ocenení udelených jednému človeku a cez neho symbolicky všetkým, ktorí sa na jeho výkone podielali.
Sám nie si nič, aj keď si major kozmonaut Gagarin…

beer

J. Gagarin ))
Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ju­rij_Gagarin

Lamalam

J.G., bylo to lehké.

zjentek

o tebe? :o

gagaga

barbakane..ja jsem ted prisla..nevim o co tu jde ..mozna mi to vysvetlite, nebo zitra annas..co se tu delo ?
ja na an. odpovedi chybu zadnou nevidim..ale jsem blbka..tak proto se ptam..

ja jen doufam, ze nejste dalsi z tech..co by ji tady chteli urcovat : na co ma odpovidat a na co ne …kdy mam odpovidat … komu odpovidat .. kolikata ..atd..
:) jde zde podle me jen o spravnost ..nebo ?
uz s etu ale klube dalsi " experti " ..jen aby ponizili..ublizili .. a daji radsi ten palecek za blbost..jen aby ..no.nebudu Vas do toho zatahovat, v tomhle Vy nejedete ..
ale snad ( doufam, ze to jen spatne chapu – nechapu .. to Vase doplneni
budme radi , ze zavistivcu a zlomyslncu jsme se spolecnyma silama uz zbavili :)