FlAsh_7

Učí se někdy na gymnáziu něco jako finanční gramotnost?

Nejlepší odpověď
Rokio

To sice nevím, ale vím, že na některých středních odborných školách se finanční gramotnost vyučuje (nejen na OA a ekonomickém lyceu, kde se ekonomické vědy probírají více do podrobna).

Jedna moje mladší příbuzná chodila na obor Sociální činnost a tam finanční gramotnost brali.

Mc Merkurion

… proč jsi uzavřel tak brzo otázku, ještě k tomu s blbou odpovědí ???

DoTazatel

Finanční gramotnost se neučí na žádných školách, dokonce ani na těch, které jsou zaměřené na ekomiku/podnikání (tedy např. OA). Úspěšní absolventi těchto škol skutečně fin. gramatiku neovládají a s penězi zacházet neumějí – nenaučí se to (pokud se tomu nenaučili sami).