petarex

U pavouka sekace jedna se o vyvin primy,neprimy prosim i popis rozmnozovani?De­kuju Petr

Nejlepší odpověď
Lucijej

Tak za prvý sekáč není pavouk. To je stejné, jako bys tvrdil, že klíště nebo štír je taky pavouk. Možná tě mate, že obojí patří do třídy pavoukovců. Ale pavoukovec nemusí být nutně pavouk. Třída pavoukovců obsahuje řády: štíři, solifugy, sekáči, štírci, oztoči, pavouci, krabovci a bičnatci.

Pavouk máš zadeček oddělený stopkou od hlavohruďi a mají snovací bradavky; kdežto sekáč má zadeček srostlý s hlavohrudí, nemá snovací bradavky a má výraně dlouhé a štíhlé neochlupené nohy. Takže když nemá snovací bradavky, nemůže vytvářet pavučiny (jako pavouci) a tím pádem jim nezbývá než lovit aktivně.

Sekáči mají vývoj přímý. Rozmnožují se na konci léta. Páření probíhá tak, že samček předá samici spermatofor a ta naklade vajíčka do půdy nebo různých šterbin. Někdy se stane, že po spáření samička sežere samečka. Vajíčka přezimují a na jaře se líhnou nymfy, které ještě ten rok dospějí.