lolll

Proč ptáci nezůstávají v teplých krajinách?

proč čápi, atp. nezůstávají v teplých krajinách a vracejí se zpátky sem. Ušetřili by mnoho času a práce ") předem díky.

Nejlepší odpověď
gecco

Protože by v oněch teplých krajích neměli co žrát…
😉
Např. čápi mají od jara do podzimu mnohem lepší podmínky pro vyvedení mladých (podnebí, potrava) ve střední Evropě, než ve střední Africe či jižní Asii (běžná zimoviště).

Další odpovědi
www

Zejména z důvodu, že v letním období je v jejich zimovištích příliš velká teplota a tou jsou omezovány jejich potravní zdroje. Tedy neměli by tam dostatek potravy.

Zdroj: Studium

dr.luha

Hlavní roli v tom nehraje ani teplota, ani podnebí. Prostě potřebují dlouhý den pro krmení a odchov mláďat. Na rovníku je světlo jen 12 hodin, u nás až 18 hod.

zjentek

protože čápi zatím nepřemejšlej jako člověk nad tím, jak se z toho vykroutit a tedy majou jasno v tom, proč jsou tady na zemi ;q