Elk

Bude méně klíšťat po letošní tuhé zimě?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, nebude. Mrazy v podstatě nemají žádný velký vliv na velikost populace klíšťat. Kolik bude klíšťat, lze spíše odhadovat podle toho, jak vlhké bylo počasí v posledním a předposledním roce. To, že klíšťata vymrznou, je pouze rozšířený nesmysl.

Další odpovědi
redy

Říkali, že jo, aspoň k něčemu je ta zima dobrá.

Zdroj: Televizní noviny…

zjentek

Něco je možné vyčíst i zde:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pri-jakejch-mrazech-hynou-blechy-vsenky-cmelici-klistata-a-ti-ostatni

…i když velmi málo, tak něco přeci ;)

Anemone

Nebude. Byli už větší mrazy a ty potvory přežily všechny. Klíšťata, slimáci i komáři, nebylo jich méně.

L. da Vinci

Já letošní zimu nepovažuji za tuhou, ale obvyklou. Sněhová čepice udělala dobrou izolaci a nepředpokládám, že by se vyskytoval vyšší počet komárů, slimáků, mravenců…

vas999

To by bylo skoro jako tvrdit, že po tuhé polární zimě bude méně ledních medvědů. Každopádně nemožné to není.