Trvaly pobyt a OP

S majitelem RD, kde mam trv. pobyt, prijdu na magistrat a budu mit najemni smlouvu na byt na druhem konci mesta.
1– magistrat me odhlasi z RD?
2– ale jakou budu mit adresu v OP?
3– v OP mi napisou trv. pobyt „magistrat mesta“?

Nejlepší odpověď
ReHu

  1. myslím, že pokud jste majitelem RD, nelze vás odhlásit.
  2. nepíšete, jestli nájemní smlouva na druhém konci města je např.na přechodný pobyt.
  3. souvisí s ot.č.2

Další odpovědi
atriplex

Dotaz není jasně formulovaný, nicméně:

  1. Magistrát nic nezapisuje, zapisuje pouze příslušná městská část (např. Praha 1, Praha 2) Odhlášení z trvalého pobytu bude provedeno až na základě přihlášení k trvalému pobytu novému.
  2. Pokud nebudete mít nikde svůj vlastní trvalý pobyt, bude mít jako trvalý pobyt adresu obecního úřadu a to dle posledního platného trvalého pobytu. Například: Váš poslední trvalý pobyt byl Praha 1, Štěpánská 30, úřadní adresa by pak byla podle sídla Mšstské části Praha 1, tedy Praha 1, Vodičkova 11.

standa

Ani se nedivím, že na tuto otázku ještě ani po 4 hod. není odpověď 🙂

Pokusím se domýšlet některé souvisloti a odpovídat na jednotlivé bodíky:

ad 1)
pokud pozbydete ´právní´ důvod k místu pobytu, které máte zaznamenané v OP jako trvalý pobyt…, tak ano útvar evidence obyvatel vás z této adresy ´vyškrtne´

To ´pozbytí´ právního důvodu je myšleno, že vás skončila nájemní smlouva nebo jiná ´smlouva´ na základě které vám byl zaevidován trvalý pobyt.

U této ´akce´ můžete být sám, na to nepotřebujete majitele domu, kde jste bydlel.

ad 2)
v OP budete mít takovou adresu, která odpovídá místu pobytu, který budete mít nově zaevidován útvarem evidence obyvatel

Aby vám bylo nějaké místo pobytu zaevidováno, tak musíte mít v ruce nějakou smlouvu, ze které bude vyplývat, že k onomu novému místu máte ´právní´ vztah (vlastní, nájemce, podnájemce). V případě nájmu či podnájmu musíte mít souhlas majitele domu.

ad 3)
v daném případě se jedná o správní řízení, kde návrh může podat oprávněná osoba,navrhovatel tj. vlastník nebo uživatel bytu a musí správnímu orgánu prokázat, že osoba,které navrhuje zrušit údaj o trvalém pobytu tento byt neužívá a nemá k bytu užívací právo. Navrhovatel musí prokázat, že je oprávněnou osobou k podání návrhu. Ve správním řízení pak ohlašovna na základě důkazního řízení rozhodne o návrhu.

V případě vyhovění návrhu, je místem trvalého pobytu dané osoby sídlo ohlašovny (útvaru evidence obyvatel)