Avatar uživatele
Pokročilý

Lze mít trvalé bydliště v nebytovém prostoru ?

Zajímalo by mě, zda jde na úřadě nahlásit trvalé bydliště do nebytového prostoru. Nebytový prosor ( ateliér ) je v mém osobním vlastnictví. Mám dojem, že jsem někde četla, že podle nového obč.zákonu to lze, ale nemohu nic dohledat.
Děkuji za radu.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Avatar uživatele
Zlatý

V § 2236 se píše, že když si ujednají pronajímatel s nájemcem, že k obývání bude pronajat jiný než obytný prostor, jsou strany zavázány stejně, jako by byl pronajat obytný prostor. Z toho logicky vyplývá, že je možné v nebytovém prostoru bydlet a mělo by tedy být možné si tam nahlásit trvalé bydliště.


Avatar uživatele
Zlatý

nie.

ak je nebytový priestor používaný na bývanie a chcete mať v tomto priestore trvalý pobyt, musí byť v katastri zapísaný ako bytový priestor, obytný priestor (byt, teda i časť stavby, domu určená na bývanie).
k tomuto zápisu je potrebné, aby priestor spĺňal stavebno technické usporiádánie a jeho vybavenie spĺňa požiadavky na trvalé bývanie (napr. vybavenie kúpeľňou, wc).

:-Q

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.