Mucillinka

Trombocytopenie? Petichie? Máte někdo zkušenosti s léčbou, příznaky, atd. ?

Nejlepší odpověď
panenka

Žádné zkušenosti s tím nemám pokud tě ale zajímá co to přesně je zde máš odpověd
Trombocytopenie je snížené množství trombocytů (krevních destiček). Jedná se o stav, kdy množství trombocytů v periferní krvi klesne pod 10×10×9/l. Podle příčiny onemocnění se trombocytopenie dělí na:

způsobenou virovým onemocněním, nádorovým procesem nebo metabolickou poruchou,
způsobenou krátkým přežíváním trombocytů (např. pro přítomnost protilátek),
způsobenou zvýšenou ztrátou trombocytů v krevním oběhu (např. při transfúzi, mimotělním oběhu).

U dospělých probíhá onemocnění často chronicky, u dětí jde zpravidla o akutní stav. Onemocnění je častější u žen než u mužů.
Více zde v odkaze
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Trom­bocytopenie

Pojmem petechie se označuje drobné tečkovité krvácení do kůže či sliznic. Projevuje se jako červené tečky na kůži, popř. sliznicích. Jedná se v podstatě o drobné krevní výrony, mnohočetné petechie se označují také jako purpura.
Petechie se mohou vytvářet kdekoliv na těle, často pozorujeme tyto výronové tečky na nohou či na předloktí. Příčinou petechií jsou nejčastěji poruchy krevní srážlivosti. Jedná se například o stavy spojené se sníženým množstvím krevních destiček (např. idiopatická trombocytopenická purpura, trombotická trombocytopenická purpura, snížené množství krevních destiček může provázet i leukémie aj.) či s poruchami jejich funkcí (např. Bernardův-Soulierův syndrom, Glanzmannova nemoc, Heřmanského-Pudlákův syndrom).
více zde v odkaze

http://heo.cz/i/136-petechie.html