Pipka

Jak to udělat, aby starší auto ještě dlouho procházelo technickou kontrolou?

podle všeho, co se musí při technické kontrole kontrolovat a zanášet do protokolu, málokteré starší auto, které doposud technickou kontrolou prošlo bez problémů, v budoucnu projde, i když nemá větší závady. Má někdo radu nebo tip jak to udělat, aby autíčko sloužilo ještě nějaký pátek i po takové STK?

Odpovědi
klumprt

Máš-li peníze a nechceš-li se starat o podrobné řešení jednotlivých problémů sama, můžeš svěřit vozidlo nějakému autoservisu, aby auto na STK připravil a STK obstaral. To je docela běžná praxe. Kromě poplatku za STK ovšem budeš platit práci mechanika a příp. náhradní díly.
Jestliže nemáš peněz nazbyt a tvůj čas je neobvykle laciný, kup si příručku typu Opravy moderních automobilů vydanou v roce zhruba odpovídajícím roku výroby vozu a nauč se hledat a opravovat závady na svém vozidle sama.

cukrar

Starat se o vozidlo, udržovat ho v pořádku a projdete jako starší auta.

Kepler

Jsem toho názoru nejdřív odstranit všechny závady, o kterých víš, a pak ti na STK najdou další. Nemáš šanci najít a opravit vše. Auto buď projde (třeba i s lehčími závadami), nebo ne. Ale už budeš vědět, co je špatně, a můžeš závady odstranit a jít k STK znova.

tforro

Běžně se dává všimné technikovi v jámě pod autem. Nechá tě projít, pokud auto nemá vážnější závady. Nikdo tě nenechá udělat technickou s totálně zrezlými prahy, velkými vůlemi v čepech a silentblocích, silně opotřebovanými brzdy atd. – to si na triko nikdo nevezme.
Ale takový věci jako zrezlý a prdící výfuk, prosakující olej převodovkou a motorem, neplnění emisních limitů atd to tě projít nechá…