Avatar uživatele
mosoj

Proč se musí s autem na garanční prohlídku?

Za první garanční prohlídku jsem zaplatil 3500 Kč.
Za to mi vyměnili olej, správný za nevhodný a vyměnili pylový filtr. Požadoval jsem zmenšení kroku ruční brzdy toho se ani nevšimli a dnes ( týden po prohlídce) jsem zjistl že je suchá AKU baterie.
Doplňuji:
Já si olej vyměním sám ( je to vyhozených dalších tisíc korun). AKU baterii si také doleji, to není problém. Ale s co ti ostatní kteří se spoléhají že je auto po prohlídce a v pořádku?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 0 před 4755 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
venkovan

Pokud něco udělali špatně, tak je to na reklamaci.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

Pokud si koupíte nový vůz, na který platí záruka, je nutné jezdit pravidelně na určené garanční prohlídky. Pokud tak neuděláte a nebudete mít v papírech vozu potvrzení, negaranční prohlídka v autorizovaném servisu proběhla, ztrácíte tak nárok na případnou reklamaci vozu.

Podobně tomu je u STK, neboli státní technické kontroly, která určuje, zdali je váš vůz schopen provozu na státních komunikacích. Pokud budete jezdit bez platné STK, a zastaví vás policie, riskujete sankce podle zákona o silničním provozu.

Emise je také velmi vhodné dodržovat, jelikož při jejich překračování vám opět hrozí pokuta a v extrémních případech zrušení STK. Ovšem pokud váš vůz bude mít nižší výměr vypouštěných emisí, může se to kladně odrazit na výši vašeho povinného ručení.

Půjčovna aut je vždy garantem, že o vůz je dobře postaráno a splňuje veškeré požadavky

Zdroj: http://www.auto-moto-pneu.net/stk-emise-a-garancni-prohlidky-proc-se-vyplati-je-dodrzovat/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ella

pokud nebudete jezdit s novým autem na garanční prohlídky nemusí a nejspíš by vám ani neuznali reklamaci, kdyby se něco v záruční době stalo.

Pokud to v servisu takhle zmrvili, tak bych to šla reklamovat! do servisu samozřejmě. A že bych jim dala!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek