mosoj

Proč se musí s autem na garanční prohlídku?

Za první garanční prohlídku jsem zaplatil 3500 Kč.
Za to mi vyměnili olej, správný za nevhodný a vyměnili pylový filtr. Požadoval jsem zmenšení kroku ruční brzdy toho se ani nevšimli a dnes ( týden po prohlídce) jsem zjistl že je suchá AKU baterie.
Doplňuji:
Já si olej vyměním sám ( je to vyhozených dalších tisíc korun). AKU baterii si také doleji, to není problém. Ale s co ti ostatní kteří se spoléhají že je auto po prohlídce a v pořádku?

Nejlepší odpověď
venkovan

Pokud něco udělali špatně, tak je to na reklamaci.

Další odpovědi
panenka

Pokud si koupíte nový vůz, na který platí záruka, je nutné jezdit pravidelně na určené garanční prohlídky. Pokud tak neuděláte a nebudete mít v papírech vozu potvrzení, negaranční prohlídka v autorizovaném servisu proběhla, ztrácíte tak nárok na případnou reklamaci vozu.

Podobně tomu je u STK, neboli státní technické kontroly, která určuje, zdali je váš vůz schopen provozu na státních komunikacích. Pokud budete jezdit bez platné STK, a zastaví vás policie, riskujete sankce podle zákona o silničním provozu.

Emise je také velmi vhodné dodržovat, jelikož při jejich překračování vám opět hrozí pokuta a v extrémních případech zrušení STK. Ovšem pokud váš vůz bude mít nižší výměr vypouštěných emisí, může se to kladně odrazit na výši vašeho povinného ručení.

Půjčovna aut je vždy garantem, že o vůz je dobře postaráno a splňuje veškeré požadavky

Zdroj: http://www.auto-moto-pneu.net/stk-emise-a-garancni-prohlidky-proc-se-vyplati-je-dodrzovat/

Ella

pokud nebudete jezdit s novým autem na garanční prohlídky nemusí a nejspíš by vám ani neuznali reklamaci, kdyby se něco v záruční době stalo.

Pokud to v servisu takhle zmrvili, tak bych to šla reklamovat! do servisu samozřejmě. A že bych jim dala!