tony2412

jak platí technická prohlídka?

na RZ je štítek že prohlídka platí řekněme do : měsíc 10 a rok 15 Můžu jít na technickou kdykoliv v říjnu nebo se musím řídit datem v posledním protokolu,tzn že když jsem tam byl 7.října,tak musím jít na technickou nejpozději 7.října?Já si myslím,že během celého října…
Doplňuji:
ano od ledna se už zelený štítek nelepí a ani průkaz o emisích už není,na emisích se dostane protokol a ten se ukáže na technický,jinak technickou bez emisí neudělají!

Nejlepší odpověď
Hykam

Platí pouze do data, kdy byla poslední technická, policajt si to zjistí v databázi přes počítač. Lustrují to pokaždé, hlavně když se blíží konec TK.

Další odpovědi
anonym

Ano, pokud máš uvedený 7 říjen, ten je také posledním dnem platnost STK.
Doplňuji:
Gecco, policajt to zjistí z emisí, tam je uvedené datum kontroly. Mě jedno stavěla hlídka, a příslušnice mi sdělila, že mi v neděli končí STK, já ji na to, že až za rok, ale ona mne ujistila právě emisemi a měla pravdu a podotkla, že kdyby mne v pondělí stavěla a já neměl STK, byl by to flastr. Já v neděli večer zavezl kamarádovi, který dělá na STK a ten v pondělí autem odjel a přijel s novou STK.

gecco

Můžeš absolvovat technickou kdykoli před datem uvedeným v TP – tzn. že v uvedeném případě nejpozději 7. 10. 2015…
Policajt to sice při případné kontrole nezjistí (pro něj je podstatný údaj 10/2015), ale buď si jist, že pokud bys třeba boural (byť nezaviněně), dost by tě překročení datumu v TP mrzelo…
😉

Doplňuji:
Barbakane, osvědčení o emisích nemusíš mít u sebe (já ho sice vozím, ale při kontrole neukazuju – a už dlouho se mi nestalo, že by si o ně policajti řekli) – takže – obecně, nezjistí…
😉

mosoj

Známka na emise se již od 1. ledna 2015 nedává !

klumprt

Nemýlím-li se, policajti zjistí přes vysílačku i přesné datum STK. Ale pokud je nepopudíš např. nějakým arogantním výstupem nebudou to zjišťovat a nebudou na něm bazírovat. Jen tě upozorní, že je nejvyšší čas na tu STK zajet.
Pokud ovšem nenarazíš na vola, který chce dát pokutu za každou cenu.

cukrar

tony, technická platí do data uvedeného v techničáku, který stanice TK on line doplňují do databáze a policie ČR tuto skutečnost lehce zjistí, pokud mají zájem.

Co se týče nehody po skončení platnosti TK, vozidlo je sice neprovozuschné, ale jen úředně a nehoda by musela mít přímou souvislost se závadou na vozidle..

Doplňuji:
Pane Turku, je to složitější na vysvětlení. Pokud nezpůsobíte nehodu nic se neděje, nikdo Vás nemůže krátit.
Pokud způsobíte nehodu a není to způsobeno technickou závadou, opět nebude plnění kráceno, i když to pojištovna může zkusit. Pokud způsobíte dopravní nehodu a přímá příčina bude špatný technický stav, tak určitě bude pojištovna plnění krátit..

turek86

To se mi nějak nezdá. Když člověk nabourá a nemá technickou, tak je jedno v jakém stavu to auto je.

cochee

barbakan: můžu otázku? Jak se stalo, že máš datum emisní zkoušky a datum STK posunuty od sebe o rok?