sesednizkola

Taky vám vždycky den tak rychle uteče?

Poslední dobou se mi zdá, že žiji jen večer okolo půlnoci u počítače, to se čas vždy tak nějak na chvíli zastaví. Od te doby, co nechodím do práce a pracuji sám na sebe, ráno vstanu, naobědvám se a je devět večer. Když jsem chodil do práce a pracoval od 7 do půl čtvrté, s vidinou konce šichty jsem se často při pohledu na hodiny zděsil zjištěním, že je teprve půl devátý a šichta trvala, co teď trvá týden. Měl jsem čas i na kamarády a na rodinu, jezdil jsem na kole a chodil na pivo. Teď už ani na Odpovědi moc nechodím. Dnes už zase naštvanej koukám na datum a vidím, že se blíží půlka srpna, a to sem si zjara řikal, jak musím navštívit rodinu na venkově, a odložil to na červen. Sakra, to přeci neni možný, fakt mi připadá, že je to tak týden.

Jak bojujete proti tomu? Už jsem na nervy, roky letěj uplně hrozně. Přeci neni možný, abych se za den stihl akorát dvakrát najíst, párkrát se rozčílit, večer kouknout na film a jít spát.

Nejlepší odpověď
arachis

Jj, a bude hůř, čím je člověk starší, tím více to utíká. Nezbývá, než si nařídit budík na 7–8 hodin. :D

Další odpovědi
quentos

Jo. Je tomu tak vždycky, když má člověk a) furt co dělat nebo b) dělá něco, co ho baví. Pokud máš furt co dělat a zároveň tě práce baví, je diagnóza jasná – efekt obou faktorů se kumuluje.

Kepler

Ale jo, to docela chápu. Když mě v práci nikdo za celý den nikdo nenasral, tak jsem si říkal, že žiju marný život. Anebo, že marní byli ti ostatní. Ale bylo to vždy varování. No tak si občas konečně v důchodu udělám něco pro svůj byt, zajedu za bráchama do Čech, zajdu si na hřiby, občas se ožeru, bavím se tímto webem, stahuju fajn filmy a muziku. No a co? Nečekám na konec s hlavou na špalku! Je ale fakt, že ta lenora je občas strašná a přibral jsem 10 kilo. To je ovšem přesný opak tvého příběhu, tak buď rád, že to takhle máš. Jen aby ti život mezitím neutek.

Drap

Je to tak. S přibývajícím věkem se den zkracuje na méně než polovinu, proti tomu jak to bývalo před cca 30 léty.

anonym

Den ne, ale noc šíleně rychle.