kefud

Také jste dostali nabídku od EONU?

Dnes mi přišla nabídka s možností snížit náklady na elektřinu.Stačí podepsat smlouvu. Máto ale podmínku úvazku na dva roky. Nemám důvěru k zmíněné nabídce, mám obavy zda zatím není nějaká kulišárna. Proč EON rounou plošně nezlevní elektřinu, na to přeci není potřeba smlouva, pokud zdražují každý rok mám snad za svoji přízeň chápat nabídku jako privilegium. Rád bych přivítal názory odběratelů, kteří případně využily v předchozích letech nabídku , nižší ceny za dodávku elektřiny na určité období.Akceptovat smlouvu, úspora se nabízí ve výši cca 3500,–Kč.
Děkuji.
Doplňuji:
Drape ta odpověď je k nezaplacení, bohužel jen suché konstatování.Mně připadá, že jsi nepochopil můj dotaz a zcela určitě nepatříš mezi ty, kteří se mohou podělit o případnou zkušenost, ať zápornou či kladnou. Přeci nejsem malé dítě aby za mně někdo rozhodoval. Uvítám názor konkrétního člověka, který již takovou nabídku absolvoval!!!!!!!!!­! .

Nejlepší odpověď
Funna

asi ti poradím podobně jako Drap, je to jen a jen na tobě…ono v tom žádná „kulišárna“ jakou v tom vidíš ty není…ty 2 roky jsou tam proto, aby měli 2 roky jistého zákazníka, který nemůže přejít k někému jinému dodavateli…teď je na tobě, jestli vidíš do budoucnosti a jestli si myslíš, že se bude elektrika zdražovat, nebo slevňovat..obecně se zdražuje, ale jestli to bude tak po celé 2 roky, to neví nikdo…takže ani ten co to absolvoval ti neporadí…teď ještě záleží na tom, jak je složená cena, sice dostaneš levnější kilowatu, ale ostatní poplatky (za distribuci, jistič a pod.) se zdraží, takže pokud začneš třeba šetřit energii, tak se ti to nevyplatí…ona cena kW je jen jedna z částí ceny…takže si pořádně nastuduj ceník tvého konkrétního tarifu…a neber to jako privilegium, je to o tom, že na trhu je spousta společností, takže EON se snaží zafixovat zákazníky u sebe…kdybys tam zavolal, že chceš odejít k jinému, třeba ti nabídnou ještě něco výhodnějšího, i v tomhle se dá smlouvat, jako na trhu (ale my na to nejsme, z dob komunismu, kdy byly pevné ceny, zvyklí)…

Další odpovědi
anonym

Zvažovala jsem přechod k výdočeskému dodavateli energie, protože v místě mého bydliště má snahu přetahovat klienty ČEZu. Na ČEZ jsem proto zavolala, abych se informovala předem. Možnost srovnání nemám. Ale oproti výhodě získat u nového dodavatele levnější „silovou“ energii (což má při konečném zúčtování činit částku lišící se o několik stokorun a je otázkou, kterým směrem) mám údajně jako stálý zákazník ČEZu řadu výhod. Mezi ně patří i asistenční služba. Je třeba si uvědomit, že hlavním (a jediným) dodavatelem energie je právě ČEZ, kde tedy mohou odběratelské celky zlevnit nakoupenou energii?
Moc možností se tu nenabízí.
Souhlasím s Tebou, že vázat se jakoukoliv smlouvou na službu není dobré. Mně stačí úvazek mobilnímu operátorovi a jsem pevně rozhodnutá, že na další paušál se už nedám nachytat. Potřebuji mít v rámci našich omezených možností pocit, že se v případě nespokojenosti a svých potřeb mohu rozhodnout jinak.

Drap

To si musí zvážit každý sám. Může to být výhodné, v případě že ale klesnou ceny energie, tak to může být i nevýhodné

aramah

Kefud nic není zadarmo a upsat se na dva roky jen proto že se to tváří levněji ?
I když se ti nelíbí odpověď Drapa je správná v tomto se opravdu musíš spolehnout jen sám na sebe.....
Držím palce ať se rozhodneš správně 🙂

PS: Já jsem dopis hodila do kamen :D