Michal

Tak jsme tu samotní,nebo ne?

Vědci se přou a co na to obyčejní lidé?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Vesmír je tak obrovský a neprozkoumaný, že si netroufám říci ani ano ani ne.
Když budu uvažovat o všech argumentech, jsem na rozpacích. Dá se věřit těm co říkají že ano, ale i těm co říkají že ne.
Čistě jen podle úvahy, možná že tu nejsme sami.

Další odpovědi
fira

Myslím že na zemi jsme sami ale ve vesmíru určitě jediní nejsme.

Vicki

Tak nějak podvědomě cítím,že určitě sami nejsme.

mojitek

Vzdyt Zeme je prozkoumana jen z pouhych 2 %
A ve vesmiru? No zcela urcite nejsme sami.
Doplňuji:
to Djaba :
to co tady pises o zemi jako „idealni podminky“ pro „inteligentni zivot“ jako je tlak,pritazli­vost,slunce,o­beh nejake planety jako Mesic atd to je na mnoha planetach i v nasi galaxii.Mimoto galaxie maji v prumeru 100 miliard planet/hvezd atd.Jak muzes tcrdit,ze nikde nemuze byt inteligentni zivot,kdyz nemame prozkoumany ani nejblizsi mesic,nebo Mars?A navic – to co je zivotadarne pro lidi,jako treba kyslik atd prece nemusi byt „podminka“ pro existenci jinych inteligentnich forem zivota,prece :o)))

ten který je

To nikdo neví.Můžeme se jen domnívat a nebo snít.

afro.minerva

Možná, že nejsme ve vesmíru sami. Možná, že o nás i ta jiná rasa ví. Těžko říct. Ale sotva by měli, podle mého názoru, chuť se s náma moc kamarádit. Máme totiž sami tolik problémů, že by jsme si je měli nejdřív vyřešit sami. Určitě by lidstvo očekávalo pomoc. Určitě mají vlastní záležitosti k řešení a my jsme zatím ještě, taky podle mého názoru, nedošli k bodu, kdy by jsme přestali být samodestruktivní, sobečtí, zlí, krutí, bezohlední a hlavně jsme nezačali dostatečně chápat svoji planetu jako něco, oč se musíme starat, jako něco, co máme jenom půjčeného a musíme si toho vážit a zvelebovat to. Dokud tohle nepochopíme a budeme všechno neustále jenom likvidovat, tak pochybuju, že by měli zájem se s náma setkat.

Na druhou stranu, pokud nejsme ve vesmíru sami, tak ty vzdálenosti mezi planetama, kde by mohl být život je tak velký, že jedině opravdu hodně hodně hodně vyspělá civilizace by mohla tuhle vzdálenost překonat. Takže možná jsme, ale prostě se k sobě nedostaneme.

A možná je to dobře. Pokud by oni byli mírumilovní a nižší úrovni než mi, tak se obávám, že by to dopadlo jako s kolonizováním Ameriky. Prostě by jsme je vytlačili a přivlastnili si jejich planetu.

To je můj názor.

Džanička

Já myslím že ve vesmíru určitě existuje jiný život,jiné inteligence.Třeba někde je ještě jedna zeměkoule,nebo dvě,tři.....a třeba jsme na ní opět mi,ale žijeme úplně jiné životy,třeba lepší a nebo horší…Ale bůh tak teda určitě není,na boha nevěřím,a nikdo mě nepřesvědčí o opaku.

djaba

Vesmír je nepředstavitelně obrovský , ale právě na zemi došlo k souhře náhod , že tu vznikl inteligentní život.Přitažlivost , oběh okolo slunce ,umístění v galaxii a další podmínky , jako teplota , tlak ,množství kyslíku,vody,dusíku a jiých prvků, ozonu,tekuté jádro země ,statická elektřina,oběh měsíce jsou jen některé podmínky.Tak příhodné prostředí je jen na zemi.Tudíž , ani zelení či jiní tvorové jinde nejsou.