jirka F

Jsou za sluncem ještě nějaké planety ?

Jeden film který jsem viděl poukazoval na to jak kosmonauti v raketě proletěli sluncem a za sluncem našli další planety chci se tedy zeptat jestli kdyby se ve skutečnosti dalo proletět jakoby sluncem jsou vlastně za sluncem ještě planety?

co myslíte vy jsou tam ?
Doplňuji:
Jo myslel jsem vlastně jestli jsou za sluncem nějaké planety mimo naší sluneční soustavy

Nejlepší odpověď
gecco

Jistěže jsou planety i „za Sluncem“ – planety obíhají okolo Slunce, tedy ´chvíli´ jsou ´tady´ a ´chvíli´ ´tam´…
Umíš si přestavit Sluneční soustavu??? – http://www.top­clanky.cz/O-projektu-quot-Model-slunecni-soustavy-quot-25691
Pokud ne, požádej učitele o předvedení modelu – a nebo si nějaký kup – http://www.dar­kyla.cz/model-slunecni-soustavy
___
K tomu filmu – " jak kosmonauti v raketě proletěli sluncem a za sluncem našli další planety" – to musel bejt pěknej blábol…
😁
Doplňuji:
…„jsou za sluncem nějaké planety mimo naší sluneční soustavy“…

  1. existují i jiné sluneční soustavy, než je ta naše
  2. existují ´toulavé´ planety – tedy planety (tělesa, která splňují hmotnostní/ve­likostní parametry planety), které (zřejmě) nepatří do žádné sluneční soustavy

Nerad bych se pletl, ale myslím, že jsi při formulaci otázky moc nepřemýšlel a Doplněním jsi to ´nevytrh´…
Pro příště – napřed se zamysli, zapomeň na přiblblé rádoby sci-fi – a zjistíš, že na mnohé otázky si dokážeš odpovědět i sám…
😉

Další odpovědi
Kostka0

Myslíš jestli za „naším sluncem" jsou jiné planety, které patří ještě sem do sluneční soustavy, nebo máš na mysli jiné sluneční soustavy za sluneční soustavou ve které žijeme? (Asi jsi mou otázku nepochopil, vzhledem k tomu že to nechápu ani já sama když si to čtu)
Doplňuji:
*zapoměla jsem doplnit slovo když

hijinx

v roce 2013 bylo potvrzeno 1010 planet mimo sluneční soustavu
viz http://www.as­tro.cz/clanky/e­xoplanety/1000-planet-mimo-slunecni-soustavu.html

Adula.57

Planet bude obrovské množství (řekla bych, že i číslem, které neumíme vyjádřit) a jelikož je Vesmír nekonečný, tak je nikdo nemůže spočítat.
Jinak proletět Sluncem je blbost, protože si představ jakou má telotu a jaká látka by tu teplotu vydržela.

JájsemRaibek

Tak to není jisté zda tam jsou nebo ne. Pokud se podíváš přes den, svítí ti sluníčko do očí, takže nic nevidíš a pokud se podíváš v noci, zase je tma a sluníčko nikde, takže nevíš kam koukat.

mosoj

V naší sluneční soustavě je pravděpodobně ještě nejméně jedna planeta. Ukazuje na to chování Pluta.
Doplňuji:
Z jiného pohledu je otázka nesmysl.

znameniRyby

Dobrý den
Já si myslím, že tazatel je asi velmi mladý kluk,který se díval na film, Ztraceni ve vesmíru, kde dojde ke kolizi a jediná záchrana,je nastartovat nějaké Warpové,nebo kdoví jaké motory a udělat skok skrz slunce a ocitnout se kdoví kde ve vesmíru 🙂 Tím asi myslí, to „jsou-li za sluncem ještě planety“ 🙂

gecco

K ´nesmyslnosti´ otázky…
Já třeba ještě pořád nevím, co je to „za Sluncem“ – pokud připouštíš fakt, že Země okolo Slunce obíhá – a tedy „za Sluncem“ je z pohledu pozemského pozorovatele stále ´jinam´, periodicky…

anonym

Odpověd jsem už psal,nějakej šmejd jí smazal,za sluncem to končí a pak už nic není,věř mi.

gecco

😉
Já si tvé odpovědi všiml – a to, že tu není, vidím až teď, když´s mne upozornil…
:-O
Do pr…, doufám, že admini s tím mazáním něco udělaj´, nevšiml jsem si, že by tvá odpověď něco porušovala…