Bronzový

Svítí červená kontrolka na palubní desce v autě

Prosím o radu zkušené - svítí mi v autě elektronická kontrolka - takový "váleček" na zadní straně auta uprostřed, mezi kontrolkami stop - viz foto zde: http://leteckaposta.cz/…

Může prosím někdo poradit, o jakou závadu může jít - výfuk, mazání, palivo nebo něco jiného? Kontrolka se rozsvítí chvilku po nastartování a po celou dobu jízdy vůbec nezhasne. Vozidlo: Fiat Tipo r.93. Děkuji všem za reakce.
Doplňuji:
Návod k obsluze nemám - knihu Jak na to jsem kdysi půjčila jedné paní k okopírování a už se mi nevrátila :-(. Děkuji Vám.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Protože ostatní symboly hlídají stav venkovního osvětlení vozidla,tak bych se podíval na osvětlení SPZ.Ale,třeba ho někdo má,a poradí lépe. :-)

Další odpovědi:

Zlatý

Je to chyba osvětlení. Může to být osvětlení SPZ jak píše tom004, případně brzdové světlo. Nejjednodušší bude podívat se, co nesvítí.

Bronzový

nevim, urcite to bude v navodu k obsluze.

Bronzový

Jak již bylo psáno je to kontrolka na ocvětlení RZ(registrační značky)dříve SPZ. Toto značení je u většiny Fiatů stejné. Může se stát že osvětlení přesto svítí a kontrolka i tak ukazuje , že je závada. Můžou být i malinko zaoxydované kontakty a už to signalizuje. Dokonce pokud místo klasických žárovek pužijete diody tak to bude signalizovat chybu a přitom to svítit bude. Když jsem měl ještě Fiat Cromu tak dokonce stačilo použít jinou pojistku na osvětlení než byla určená a už to hláilo chybu.
Takže nejprve mrknout jestli je "SPZ" osvětleno.

Ještě doplním, brzdová světla signalizuje nápis STOP, poziční světla jsou značena stejně vzadu jako vpředu. a ta poslední značka je zadní mlhové světlo. U předních světel to signalizuje poruchu "parkovaček" ne potkávacích a dálkových světel, což je celkem logické. To že nesvítí přední "hlavní" světlomet se v noci lehce pozná :)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 624
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.