Pokročilý

Svatební noc

Jednou jsem se dívala na romantický film a dva novomanželé měli svatební noc a jen tak mě napadlo je nutností mít o svatební noci sex??
Doplňuji:
Ještě nejsem vdaná :-D, ´jsem sama a svobodná :-D

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

"nutnost" snad ne, ale ve výkladovém slovníku svatební noc se sexem spojují. Jinak podle mého skromného názoru je to soukromou věcí manželů, i kdyby měli onu noc do rána bílého hrát scrabble, nemůže jim nikdo nic říct.

Další odpovědi:

Stříbrný

Moje první svatební noc dopadla tak, že tchán nosil pořád "panáčky na kuráž a pak na život" a já padnul jak špalek těžce zmožen.
Druhou svatební noc zase odpadla novomanželka a my jsme se svědkem vesele bumbali až do rána bílého.
Takže podle mne to taková nutnost není.

Zlatý

Ne, ale zvyk je železná košile.
Jak myslíš dva novomanželé? Novomanželé jsou snad vždy dva :D
A tys měla sex o svatební noci? Já ano a dnes si říkám, že každá noc by mohla být svatební :D
Doplňuji:
Panenko, jak prožijí svatebčané noc je každému úplně jedno, svatební noc prožívají novomanželé. Je sice pravda, že i svatebčané posilněni alkoholem na to vlítnou a třeba i sobě si neznámí svatebčané.

Zlatý

Je to samozřejmě věcí těch dvou, ale jinak - proč ho nemít ??

Bronzový

Z mého okolí lidí, se pojem "svatební noc" spíše vyznačuje tím, že jsou manžele spolu , mají klid o rodiny a přátel (hostů na svatbě celkově) a mají celou noo pro sebe, ale zase v případě Křesťanské svatby (nebo jinak nábožensky zaměřené), sex sice nutností není, ale pokud je vše podle tzv. pravidel a pár spolu do svatby nesouložil ,tak je toto jejich první možnost, proto se pravděpodobně svatební noc se sexem spojuje.

Zlatý

vychádza to z minulosti, keď mladí nemohli mať spolu sex pred svadbou. Vo svadobnú noc mohli mať svoj prvý oficiálny manželský sex.

Zlatý

Patří to k tomu, ale určitě to nutností není. Záleží na novomanželých, jak jim to bude vyhovovat a na čem se dohodnou. :-)

Bronzový

Pokud to nutnost je,tak my jsme to nesplnili.Jelikož jsme hodně popíjeli od 12h,tak po půlnoci jsem odpadla a zanedlouho i můj drahý manžel.Není to vůbec romantické,ale dodnes se tomu smějeme,protože jsme svatební noc strávili nad společným kýblem:-)

Zlatý

Neníto nutné záleží na svatebčanech jak prožijou svou svatební noc.
Doplňuji:
Ano máš Mirku pravdu že noc prožívají novomanželé my očas říkáme i novomanželům svatečané.

Pokročilý

Byla jsem na 4 svatbách, 2 byly mých rodičů tak nad nimi dumat nebudu ;) a ty zbylé dvě byly určitě bez sexu. Na jedné z nich začla nevěsta stávkovat - žádný tanec, žádný únos, tak unesli ženicha na policejní stanici a ona se nenechala vydírat..asi celou noc prskala kolem sebe..:)
A na té druhé se ženich tak moc věnoval hostům a jejich přípitkům, že ho pak vynášeli prakticky v bezvědomí, protože byl jinak skoro abstinent :D

Stříbrný

Když jsem se ženil já, mněli jsme svatební noc pár mněsíců před tímto datem. Čekali jsme mimino. Ve svatební den jsme mněli starosti z hostinou a hosty.Tchýně se mi přilepila na čerstvě natřenou židli.Celá byla suchá ale do prohlubně sedáku stekla větší vrstva barvy.Večer jsme byli unavení tak že žádná svatební noc nebyla. Dohnali jsme to za dva dni.

Stříbrný

Asi ano.

Uznávám,že je to dost otravný zvyk.
Ale to ještě jde,představa,že by ještě existovalo "Právo první noci"..........?!
Pro latináře:"Lus primae noctis".
Ovšem - vše je relativní - zde záleží na tom,z jaké strany se na problém díváme.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 998
Zlatý marci1 815
Zlatý quentos 634
Zlatý iceT 609
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 452
Zlatý led 402
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 379

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.