shaman88

Nevíte, zda může získat student podporu v nezaměstnanosti?

Od roku 2012 můžou i studenti denního studia získat podporu v nezaměstnanosti, pokud splní podmínky, které jsou stejné jako pro lidi co nestudují. Ptám se tedy, zda jde o to zažádat, bez registrace do evidence na ÚP, protože student denního studia přece nemůže být v evidenci na ÚP nebo může?

Předem díky za rady.

Zdroj o podpore pro studenty – http://www.jdi­pracovat.cz/no­ve-podpora-v-nezamestnanosti-pro-studenty

Nejlepší odpověď
da ny

Z Vašeho odkazu:
„…je přihlášen k dennímu studiu a který v posledních dvou letech před zařazením do evidence získal zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností dobu důchodového pojištění alespoň 12 měsíců.....“

„To znamená, že pokud student nikdy nepracoval a neměl ani žádné brigády nebo vedlejší práci při škole, tak nárok na podporu v nezaměstnanosti nemá.“
http://social­ka.eu/podpora-v-nezamestnanosti-pro-studeny-a-absolventy/

Další odpovědi
Lgee

Nejspíše ne

ivzez

Vím.

Podporu opravdu mohou za určitých podmínek získat i studenti.

První podmínkou je registrace na ÚP, protože na podporu mají
nárok pouze uchazeči o zaměstnání v evidenci ÚP.

Další podmínkou je zorganizovat si studium tak,
aby jim nebránilo v hledání vhodného zaměstnání,
v plnění povinností uchazečů o zaměstnání,
v poskytování potřebné součinnosti úřadu práce
a v neposlední řadě musí být schopni nastoupit
do zprostředkovaného zaměstnání.

Zjednodušeně: Pokud si student sestaví rozvrh tak,
aby mohl plnit výše uvedené, může se zaevidovat
na ÚP jako uchazeč, hledat si práci a pobírat podporu.

———

Ten článek je napsán tak, aby „přitáhl čtenáře“.

Správně měl zdůraznit, že jde o podporu pro uchazeče o zaměstnání,
kteří jsou v evidenci ÚP, a že se takovými uchazeči mohou při splnění
určitých podmínek stát i studenti.

shaman88

da ny – Psal jsem pokud splní podmínky :) Příklad – pokud je donucen ukončit studium ve třetím ročníku z důvodu nevykonané zkoušky z prváku, pak znova nastoupí do 1. ročníku a zkoušky si nechá uznat a ve zkouškovém tedy leden či červen si nějakou zkoušku dodělá. Mezitím ten člověk pracuje na hpp či dpč a tedy je mu odváděno pojištění, přes 12 měsíců. V tomto případě se ptám, když je člověk jako student pořád veden v prezenčním studiu, jestli je možná evidence na ÚP, na podporu je podle zákona nárok, ale myslím onu evidenci, jeslti je reálná po konci podpory.