Skinn3r

Kdo platí soc. zdrav. poj. pokud jsem student?

A chci podnikat musí se neco sepsat se školou nebo stačí doložit na úřadě že studuju . A jak to je o prazdninach jsem porad studentem skoly ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Jako student máte sociální a zdravotní pojištěni hrazené státem. Pokud budete podnikat budete mít podnikání jako vedlejší zaměstnání. Zdravotní pojištění budete platit podle zisku a výpočtu platného pro vedlejší podnikání a sociální pojištění do výše cca 56 000 Kč ročního zisku platit nebudete. Pokud tuto částku překročíte sociální pojištění platit budete. Jeho výše bude vypočtená taktéž ze zisku podle daného vzorečku.
O prázdninách jste stále student. Studentem jste i po skončení studia ještě po dobu prázdnin, pokud nenastoupíte do zaměstnání.