Bronzový

Štípl Vás komár?

Dnes jsem byla na houbách a docela se zadařilo.Byla jsem spokojená,ale asi za 2.hod.jsem zjistila nad obočím velkou bouli,jako kdyby mi někdo dal pěstí.Pak jsem zjistila že mám to samý i na ruce.Když se mi to bude zvětšovat,mám jít k doktorovi? Určitě vím,že to byl komár,hajzl jeden!!
Doplňuji:
Nebudete mi věřit,ale já to kousnutí vůbec necítila.Ta boule už je tak velká,že to přepadá přes vrchní víčko.Doufám že to nezmodrá!! Je to i červené a rozpálené.Možná si vezmu aspirin.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Místo si chlaďte a vezměte si nějaké antihistaminikum.Např. Fenistil gel nebo pokud máte doma alergika,tak tabletku jako je Dithiaden,Zirtek,Claritine apod.Nebo pokud ani jedno nemáte,tak jakoukoli mastičku proti itoku.a bouli si chlaďte a ona oplaskne.

Další odpovědi:

Zlatý

Čím menší komár tím to více bolí. Toto co popisujete dělají takové titěrnosti, že nejsou pomalu ani vidět. U nás se jim říká tipličky. Ta když štímne tak to bolí jako čert a naskočí docela pěkná boule, dokonce z kousnutí někdy teče krev.
Co je ale nejhorší tyto tipličky přenášejí i boreliozu a ehrlichiozu.

Zlatý

zkuste si na štípanec naklást nakrájenou cibuli, přivázat ji lehce čistým kapesníkem a být s tím chvíli v klidu. Cibule je výborné přírodní antibiotikum

Bronzový

Mnohokrát, to je normální. Zatím bych si na to dala nějaký zklidnující gel a počkala. Když to nezmizí po nějaké době tak pak to řešit u doktora. Ale myslím, že to nic vážného nebude.

Stříbrný

Mockrát,ale včera mne štípla vosa a bylo to horší.
Vemte si nějaké antialergikum.V lékárně vám poradí a hurá k doktorovi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 647
Zlatý beer 514
Zlatý annas 512
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.