Kepler

Stává se vám poslední dobou, že nemůžete něco sehnat?

V mém případě třeba Biolit, nemůžu se zbavit octomilek. Nebo některé druhy léků, jen tak namátkou, co si vzpomínám. Už jsem se tuším na to jednou ptal, ale od té doby se mi zdá, že se situace zhoršila.
Dodatek k tomu Biolitu: ano, před měsícem ještě byl, ale dnes mi bylo v Tetě řečeno: vše vyprodáno a hned tak nebude, přestali dodávat.. Tak nevím, nevíte někdo o nějakem Cyklonu B?

Nejlepší odpověď
Rokio

Nestává, protože o nákupy se stará moje máma. Já jsem jako jeden z hlavních druhů příjmů pro domácnost.

Další odpovědi
GM

U nás ve Velmezu se mi to ještě nestalo. Všeho je hojnost.

Disraeli

Ani ne, vše co jsem potřeboval, jsem si v nedváne době koupil. V příslušném obchodu, který se na něco specializuje a nebo nejčastěji v některém z hypermarketů (co se týká supermarketů, tak tam skoro nikdy nenajdu, co potřebuji nebo hledám a to se často týká i potravin. Hypermarkety mají mnohem větší výběr v potravinách i jiném zboží).
Biolit jsem kupoval asi před měsícem v Albertu Hypermarketu nebo průmyslové Jednotě (ale myslím, že to bylo v tom hypermarketu).

Biolit používám občas jen na mouchy a mravence, vyjímečně na jiný nelétavý hmyz. Na octomilky zkus ocet nebo ovocnou šťávu v misce, přikrytou mikrotenovým sáčkem – s malou dríkou (nebo několika). Naletí tam a utopí se v tom. Prodávají se takové lapače i v obchodech, ale tahle domácí výroba je asi stejně účinná.
https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=lapa%C4%8D+na+­octomilky&cli­ent=firefox-b-d&ei=ZSV4Yejo­OsuTkwWznIjID­Q&ved=0ahUKEwi­or5zFuOjzAhXLy­aQKHTMOAtkQ4dUD­CA0&uact=5&oq=la­pa%C4%8D+na+oc­tomilky&gs_lcp=Cg­dnd3Mtd2l6EAM6BwgA­EEcQsAM6CAgAE­IAEELEDOggIAB­CxAxCDAToOCC4QgAQ­QsQMQxwEQowI6EQ­guEIAEELEDEIM­BEMcBENEDOggIL­hCxAxCDAToLCA­AQgAQQsQMQgwE6BQg­AEIAEOg4ILhCAB­BCxAxDHARDRAzo­OCC4QgAQQsQMQgwEQ­kwI6DgguELEDE­IMBEMcBENEDOg­sILhCABBDHARCvA­ToICC4QgAQQsQM6Cwgu­EIAEEMcBENEDOg­gIABAWEAoQHjoG­CAAQFhAeSgQIQ­RgAUI0cWO0xYL­QzaAFwAngAgAG­BAYgBog-SAQQ3LjExmAEA­oAEByAEIwAEB&scli­ent=gws-wiz

Kdyžtak můžeš vždycky objednat z internetu, tam je vždy dostatek. Nevím jak Teta, ale v některých těch hypermarketech určitě bude, mně se zdá, že jsem ho tam viděl v sobotu, když jsem byl v Albertu. Kdyžtak zkus raději DM, tam určitě mají. ;)
https://prostredky-proti-skudcum.heure­ka.cz/biolit-sprej-proti-lezoucimu-hmyzu-400-ml/#prehled/

Viktorie II.

Dlouho jsem sháněla vepřovou bránici (síť, záclonu) a minulý měsíc sehnala 4 kg a tak mám zásobu nejméně rok.

JežíšKristus

Haha, ano. Nemohl jsem sehnat Biolit – nebyl na Alze, Mallu, ani v kamenných prodejnách Kauflandu a Lidlu. Nakonec jsem jej sehnal v Tescu.

zjentek

Kde to žiješ keplere, co je to za ďuru črdele? Tak si pusť doma zopár ruprechtů a máš octomilky vychytané. Hlavně za žádných okolností NEVěTRAT!!

elkon

Ani ne, A Biolit jsem viděl v Hornbachu, když jsem kupoval „jed“ na myši.

aliendrone

Naprosto BĚŽNĚ, nejen poslední dobou. :(
Je to už delší doba, co jsem zde psal o tom, že my si NEKUPUJEME co CHCEME, ale jen to CO NÁM PŘEDHODÍ. Tys mi to oargumentoval tím, že o mnou žádané zboží „není zájem“, ale já přesto trvám na svém. Ano, můžeme si vybírat, ale jen z toho, na čem mají největší zisk/přirážku. Nějaká „poptávka“ je u velkoprodejců až na druhém místě, pokud vůbec.

Česneková pasta? ZŘÍDKA! Konzerva husí krve? (za komančů BĚŽNÁ) NEEXISTUJE! (Tuhle záhadu jsem ale vyřešil, vyrábíme STÁLE, koupit ji můžeš v nejbližší NĚMECKÉ Bille!)

Diabetici potvrdí UBOHÝ sortiment nápojů/šťáv BEZ CUKRU, je běžné, že v řetězci nemají VŮBEC! Vzpomínám na dobu před cca 20 lety, kdy toho byly plné regály. Klasický příklad – modrá Kofola (bez cukru). Jestě před změnou receptury (byla výborná!) jsi ji vídával jen se štěstím. Všechny ostatní Kofoly byly ZCELA BĚŽNĚ. modrá ale NE! Jenže… PAK změnili recepturu a dnes je modrá Kofola BĚŽNĚ vidět všude, protože je HNUSNÁ a málokdo ji koupí. Stejná situace je u Pepsi (zero) ČERNÉ.
Všimni si, že ty s „různobarevné“ s příchutěmi (citrónová a jánwmjaká) naprosto běžně JSOU, ale když chceš origo „černou“ (tuhle: https://www.piz­zaprerov.cz/u­ser-data/factories/19/im­gs/items/2090­.png ), SMOL PACHOL! Musíš MÍT ŠTĚSTÍ. Proč? Protože tahle je jediná DOBRÁ/chutná, ostatní jsou HNUS! A CO udělá prodejce? NIC! Prostě NEDÁ na pult černou, dokud se neprodají ostatní „chcanky“, no. Jakmile se objeví, je zpravidla RYCHLE pryč, stejně jako kdysi modrá Kofola. :(

Já už registruji NOVÝ (tedy pro mě, pro někoho to může být „stará vesta“) SPROSTÝ monopolní tah – často NEJSOU nesáčkované/vážené zeleniny. Přijdou do krámu – mají 5 druhů cibule, ale VŠECHNY v síťkách! Žádná vážená cibule (kterou bys mohl „vybírat špatná/dobrá“ NENÍ! Ovšem když koupíš v síťce, je témeř TUTOVKA, že koupíš alespoň jednu nahnilou a 2 „načnuté“! Takhle se díky monopolizaci dnes prodává zkažené zboží. Prý „konkurence“, prý „poptávka“ – chachá, BEJVÁVALO! :(

Neříkám, že situace je stejná jako za bolševika, to ZDALEKA NENÍ. Sortiment je stále ještě široký (v porovnání s totáčem). Ale máme SILNĚ našlápnuto k „Buď koupíš tohle (co se prodejci hodí) nebo MÁŠ SMŮLU. Ono i za bolševika se DALO VŠECHNO sehnat, včetně TELECÍHO masa – KDE ho koupíš v Praze DNES?! Musels ale vědět "jak na to“/mít známé. Což tomu, kdo NEBYL líný moc nevadilo, dokonce se na tom dalo PROFITOVAT. Času na to bylo spousta, bo se nechodilo do PRÁCE, ale do „zaměstnání“, ti co pamatují, vědí o čem mluvím. I DNES dokážu koupit v nějakém řetězci „černou“ zero Pepsinu. Jenže na to NEMÁM PŮL DNE, jako tenkrát – to je ten průkak! :( :( :(

Tohle je na „Dotaz+“ otázka, podle mne.

JežíšKristus

Zajímavé, nic není. Ani Playstation, ani telefony. Dokonce i nože v IKEA došly, bylo mi řečeno, že nejsou a nebudou! Tescoma pomohla.

aliendrone

JežíšKristus>>>No, se domnívám, že Kepler NECHCE vagón Biolitu, možná mu stačí jen jedno balení (za cca stovku). Takže jistě si ho nechá poslat Mallem za 200 (včetně dopravného), tomu říkám kšeft jak noha. To se dnes vyučuje jako „ekonomika“ na nějaké eko/gendero/zlo­Unijní etc. škole NEBO na to máš nějaké spešl školení? ;) :D :D

JežíšKristus

No na Alze mám dopravu většinou za dvacku do AlzaBoxu, nebo kolik to je (sleva na dopravu při platbě kartou online). Ale chtěl jsem Biolit okamžitě (akutní hmyzová situace), tak jsem byl ochoten si dojet. 🙂

aliendrone

JežíšKristus>>> NJN, nebereš v úvahu:

  1. Kepler se MUSÍ skrývat v nějaké ďouře po granátu (jménem Valmez), to víš, lovci alimentů a čmuchalové autorů otcovství, to je horší sběř než bývalá StB! :)
  2. Ani v Praze není AlzaBox na každém rohu, natož ve Valmezu (myslím)! V upřímné snaze o tvoji „zelenou budoucnost“ si naběhl lživé propagandě, zbavil se SPOLEHLIVÉHO a PROVOZNĚ LACINÉHO dopravního prostředku na benzín, no a teď zažívá na vlastní kůži elektrodebilitu V PRAXI. Tudíž NEDOJEDE. A že by šel pěšky jako nějaký nýmand, to po tak slavné osobnosti NEMŮŽEŠ CHTÍT! ;) :D :D