Avatar uživatele
paul1

Stává se Vám něco podobného?

Mně skoro pravidelně: vezmu čtvrtku chleba, položím na destičku a řežu krajíce. Skoro vždy po chvíli už řežu šikměji a stále víc, i když se snažím začít nahoře se širším řezem, abych to srovnal, ale moc se mi to nedaří. Musím to hlídat a být soustředěný, ale i tak po chvíli mi
myšlenky někam utečou a zjišťuji, že už zase řežu šikmo. Kdybych se nevzpamatoval, tak brzy končím vodorovným řezem 😉

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? zjentek, aliendrone před 496 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
GM

Chleba se neřeže, řeže se dřevo. Chleba se odjakživa krájí na krajíce.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Malvína

Já chléb nařezat rovně neumím! 😁 Mám stejné potíže. Tatínek se mi vždy směje, jak je možné, že to stále nezvládám 🙂 On je má ukázkově rovné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Krájíš příliš čerstvej chléb, krájej tvrdší 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nestává. Pokud se chceš tomu vyhnout, krájej uzeniny, ty se běžně krájí šikmo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Zpravidla ne, ale občas „se zadaří“. Je to díky tomu, že mutti byla doslova alergická na nerovnoměrné krájení chleba a nedejbože ukrojit z bochníku tzv. „zouvák“ ji spolehlivě dovedlo do stavu nepříčetnosti. PROTO to umím a mé drahé sourosemetričky NE. 😁

Ale ono je to závislé nejen na soustředění se, ale i na ostrosti nože (což mé sourosemetriky nezvládají a není snad návštěva, abych jim nože nebrousil, ale zbytečná práce, za dva dny mají z nožů [podotýkám KVALITNÍCH] motyky). 😕

BTW – není to tak, že chléb se krájí nožem s rovným hladkým ostřím, zatímco se řeže nožem s pilovým ostřím („zubatým“)? Já mám někde takovu tu elektrickou pilku na chléb (možná i na něco jiného), jako řeže, ale je to nanic. Leda tak na „výrobu drobků“. Není nad dobrý nůž s hladkým ostřím nabroušeným tak, že se s ním můžeš oholit. Ale ani to ti nepomůže, pokud je chléb teplý (čerstvý, lepí se). Chmeyd zjentek má pravdu. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
VaclavZeman

Ne, já si chleba nekrájím. Vždy, když si zakoupím bochník (mám rád i rohlíčky, ale ty americké toasťáky nemusím), tak ho sním celý. Děkuju.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Nestává, protože chleba nekrájím, nebo ho koupím krájený, nebo v každém supermarketu máš takový ten kráječ chlebů: to otevřeš, tam vrazíš šišku chleba, bagetu, nebo tak něco a podobně, zavřeš ta dvířka, no a ono to ten chleba nakrájí. Doporučuju kráječ v Lidlu, tam jezdí takový „sekyra“, máš to i s kinem, taký komplet. A když už se, nejvíce 3× za 10 let, stane, že ten chleba potřebuju nakrájet doma, tak já takové banality neřeším, klidně ať je křivý, šikmý, nebo třeba letadlo, já se s tím naučím žít. 😂😂😂🤣

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
paul1

Pro zjentek: Máš pravdu, ale trvá to dlouho, než mi ztvrdne 😉

Avatar uživatele
paul1

No já nevím, či je to až tak pravda, jsou tady články i o řezání chleba. Takže asi obojí je správně.
Také se mi vynořila jedna věta, kde se neříká překrojit, ale přeříznout 😉

https://che.psi­ukrearth.ru/910-jak-ezat-chleb-pro-sendvie.html
https://www.pe­kass.cz/katego­rie-produktu/pekarenske-stroje-a-vybaveni-nove-a-repasovane-komponenty-pekass/rezani­baleni/rezacky-na-chleba/

Avatar uživatele
paul1

Jo a ještě neříká se šířka kroje, ale šířka řezu 😉

Avatar uživatele
Malvína

GM má trefnou poznámku! Nějak jsem se nechala zmást, doma totiž používáme ve spojitosti s chlebem slovo krájet. Stane se 😁

Avatar uživatele
magorvkleci

Moje babička říkala:

Jak si kdo poradí s chlebem,tak si poradí s lidma.

Avatar uživatele
df

Jak tomu mám rozumět?

Nový příspěvek