paul1

Stává se Vám něco podobného?

Mně skoro pravidelně: vezmu čtvrtku chleba, položím na destičku a řežu krajíce. Skoro vždy po chvíli už řežu šikměji a stále víc, i když se snažím začít nahoře se širším řezem, abych to srovnal, ale moc se mi to nedaří. Musím to hlídat a být soustředěný, ale i tak po chvíli mi
myšlenky někam utečou a zjišťuji, že už zase řežu šikmo. Kdybych se nevzpamatoval, tak brzy končím vodorovným řezem 😉

Nejlepší odpověď
GM

Chleba se neřeže, řeže se dřevo. Chleba se odjakživa krájí na krajíce.

Další odpovědi
Malvína

Já chléb nařezat rovně neumím! 😁 Mám stejné potíže. Tatínek se mi vždy směje, jak je možné, že to stále nezvládám 🙂 On je má ukázkově rovné.

zjentek

Krájíš příliš čerstvej chléb, krájej tvrdší 😉

Drap

Nestává. Pokud se chceš tomu vyhnout, krájej uzeniny, ty se běžně krájí šikmo.

aliendrone

Zpravidla ne, ale občas „se zadaří“. Je to díky tomu, že mutti byla doslova alergická na nerovnoměrné krájení chleba a nedejbože ukrojit z bochníku tzv. „zouvák“ ji spolehlivě dovedlo do stavu nepříčetnosti. PROTO to umím a mé drahé sourosemetričky NE. 😁

Ale ono je to závislé nejen na soustředění se, ale i na ostrosti nože (což mé sourosemetriky nezvládají a není snad návštěva, abych jim nože nebrousil, ale zbytečná práce, za dva dny mají z nožů [podotýkám KVALITNÍCH] motyky). 😕

BTW – není to tak, že chléb se krájí nožem s rovným hladkým ostřím, zatímco se řeže nožem s pilovým ostřím („zubatým“)? Já mám někde takovu tu elektrickou pilku na chléb (možná i na něco jiného), jako řeže, ale je to nanic. Leda tak na „výrobu drobků“. Není nad dobrý nůž s hladkým ostřím nabroušeným tak, že se s ním můžeš oholit. Ale ani to ti nepomůže, pokud je chléb teplý (čerstvý, lepí se). Chmeyd zjentek má pravdu. 🙂

VaclavZeman

Ne, já si chleba nekrájím. Vždy, když si zakoupím bochník (mám rád i rohlíčky, ale ty americké toasťáky nemusím), tak ho sním celý. Děkuju.

Filip84

Nestává, protože chleba nekrájím, nebo ho koupím krájený, nebo v každém supermarketu máš takový ten kráječ chlebů: to otevřeš, tam vrazíš šišku chleba, bagetu, nebo tak něco a podobně, zavřeš ta dvířka, no a ono to ten chleba nakrájí. Doporučuju kráječ v Lidlu, tam jezdí takový „sekyra“, máš to i s kinem, taký komplet. A když už se, nejvíce 3× za 10 let, stane, že ten chleba potřebuju nakrájet doma, tak já takové banality neřeším, klidně ať je křivý, šikmý, nebo třeba letadlo, já se s tím naučím žít. 😂😂😂🤣

paul1

Pro zjentek: Máš pravdu, ale trvá to dlouho, než mi ztvrdne 😉

paul1

No já nevím, či je to až tak pravda, jsou tady články i o řezání chleba. Takže asi obojí je správně.
Také se mi vynořila jedna věta, kde se neříká překrojit, ale přeříznout 😉

https://che.psi­ukrearth.ru/910-jak-ezat-chleb-pro-sendvie.html
https://www.pe­kass.cz/katego­rie-produktu/pekarenske-stroje-a-vybaveni-nove-a-repasovane-komponenty-pekass/rezani­baleni/rezacky-na-chleba/

paul1

Jo a ještě neříká se šířka kroje, ale šířka řezu 😉

Malvína

GM má trefnou poznámku! Nějak jsem se nechala zmást, doma totiž používáme ve spojitosti s chlebem slovo krájet. Stane se 😁

magorvkleci

Moje babička říkala:

Jak si kdo poradí s chlebem,tak si poradí s lidma.

df

Jak tomu mám rozumět?