Zlatý

Co znamená když mi lidé znenadání začnou tykat? Mládnu? A stalo se vám to taky, kdy naposledy vám cizí osoba tykala?

Včera ráno jsem šel městem, zastavilo mě auto a ptalo se mě na cestu (to auto), ale normálně ty lidi v něm mi tykali, což se mi nelíbilo, tak jsem je schválně poslal asi 10 km opačným směrem. A dnes jsem byl na poště a úřednice za přepážkou totéž, navíc se mnou mluvila takovým familiérním tónem, jako bych byl její bratranec a zároveň milenec.

Něco podobného se mi stalo naposled v den mých 18. narozenin, kdy jsem si šel v hospodě na bar pro pívo a požádali mě o občanský průkaz. Na tom by normálně nebylo nic zas až tak zvláštního, kdybych do té hospody nechodil několikrát týdně posledních 5 let, a nikdy po mně občanku nechtěli, a na obědy jsem tam teda rozhodně nechodil, kolikrát jsem si i musel z číšnic udělat živý berle, abych se vůbec dostal ven..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

To je tou rudou knížkou.

Další odpovědi:

Zlatý

Jestli je ti 18, tak mi to přijde normální.

Zlatý

Člověče, zrovna včera. Šel jsem na procházku(zdravotní) a u sinice před přechodem stála skupinka dětí z mateřské školy a jedno z dětí, které mělo v ruce stavěcí terč, mi řeklo: Stlejdo, můžeš jít, autíčko nejede. Jak úsměvné.

Pokročilý

Protože "vy vole"zní divně

Zlatý

Záleží co jsi měl na sobě. :-))

Stříbrný

nikdy bych to nepřipustil obzvláště od mladšího zobáka, krávy jsme spolu nepásali a za školou nekouřili, tak asi

Bronzový

Jestli se chová slušně tak co je na tykání urážejícího? Haviři si mezi sebou i s vedoucími tykají a to je jich na šachtě přes 2000.Tak že se nemohou všichni poznat osobně a potykat si.Těch 10 km něco vypovídá o tobě.Tím bych se nechlubil.

Pokročilý

No tak mi se to už stává jedině u podnapilých lidí,nebo nově příchozích mladých zaměstnanců,když vidí,že tykám já jim. Zatím jsem to akceptovala,páč jsem věděla,že stejně za chvíli půjdou do kelu a ono doprdelky se posílá lépe v tykání,tak aby to bylo na obě strany fér.

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

marci1: žirafu

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2476
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.