Keyna

Stačí mít jako doklad v cizině řidičský průkaz?

Dobrý den, v sobotu odjíždím do Rakouska.Cestu už odvolat nemůžu. Zjistila jsem že mi bude končit občanský průkaz v půlce března, ale já tam budu až do konce března. Mám platný řidičský průkaz. Pas nemám. Myslíte si že při případné kontrole mi projde předložení platného řidičského dokladu místo občanského?
Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Edison

Na to bych se rozhodně nespoléhal… Asi by to chtělo kouknout do mezinárodních dohod, konrétně dohoda o uznávání osobních dokladů.

Arne1

Pokud už to nestihneš vybavit expres, tak by mohlo jít zařídit abys ho měla na nějaké radnici poblíž hranic (možná i na ZÚ). Rakousko není konec světa a v ČR můžeš být na otočku za pár hodin.

Dochy

OP může být vydán do 24 hodin (za příplatek).
Telefonuj, utíkej
(aha do 24 hodin k vyzvednutí v Praze – Na Pankráci)

Kryšpín

Rakušáci jsou na Čechy i Poláky dosti hustý