rady74

Cestovní doklady do EU?

Cestujeme do Itálie,musí mít děti/5a12 let/ vlastní pas,nebo stačí,když je má matka v občance?

Nejlepší odpověď
panenka

Musí mět vlastní pasy jinak nemůžou bohužel s váma odjet.

Občanský průkaz je cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu.
Nedoporučuje se, aby občan ČR mladší 15 let, který cestuje společně s rodičem a je zapsán v jeho občanském průkaze, cestoval bez vlastního cestovního dokladu pouze na základě tohoto zápisu v občanském průkaze.A malý dodatek
Při cestách motorovými vozidly je nutné mít platný řidičský průkaz, technický průkaz vozidla a doklad o zákonném pojištění odpovědnosti škod z provozu vozidla (povinné ručení – zelená karta).

Zdroj: http://www.orange-travel.cz/jake-doklady-vzit-na-cesty--131.html

Další odpovědi
turistika.cz

Přesně jak se píše, pro děti je potřeba pas, i pro ty nejmenší! Jinak níže je prakticky odkaz na platby na dálnicích a dlaší info

Zdroj: www.turistika­.cz/rady/cesta-do-italie-mytne-poplatky-ceny-benzinu-a-nafty