jarzal

Jaký doklad totožnosti potřebuje 12leté dítě na cestu z ČR na Slovensko?

Jede s matkou na 1 den. Risk, nebo ? a co kontroly ? jsou?

Nejlepší odpověď
annas

Těžko říct, zda riskovat. Nikdy nevíte, co se může stát. Jak byste prokázala, že jde o vaše dítě?

"Cestovní doklady pro občany EU – z 15. 6. 2015

Jako státní příslušník členské země EU nemusíte při překračování státních hranic v rámci schengenského prostoru předkládat ani cestovní pas, ani občanský průkaz.

K překročení hranic mezi zeměmi schengenského prostoru cestovní doklad nepotřebujete, doporučuje se mít cestovní pas nebo občanský průkaz s sebou pro případ, že byste museli prokázat svou totožnost (např. na žádost policie).
Řidičský průkaz, platební karty apod. nejsou považovány za platné cestovní doklady nebo průkazy totožnosti.
http://europa­.eu/youreurope/ci­tizens/travel/en­try-exit/eu-citizen/index_cs­.htm

Samozřejmě je jasné, že děti musí mít při cestování vlastní doklad. Zápisy do občanek či pasů rodičů a prarodičů už nejsou možné.

Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/deti-musi-cestovat-s-vlastnimi-doklady-d90-/domaci.aspx?c=A120625­_160210_domaci_hv

Další odpovědi
marci1

Při cestě na Slovensko potřebuje dítě svůj vlastní pas nebo občanský průkaz. Může Tě kontrolovat cizinecká policie. Bez cestovních dokladů dítěte bys mohl mít velké problémy.
Vystavení stojí 100,– Kč a platnost je 5 let. 🙂
http://www.jih­lavske-listy.cz/clanek17083-jedete-do-zahranici-zkontrolujte-si-platnost-dokladu.html

anonym

žádný